Main Menu

March, 2018

 

Reagojnë pronarët e Interit: Nuk e shesim klubin

Corriere della Sera raportoi se Interi do të shitet nëse vjen një ofertë prej 600 milionë eurove. Por askush tjetër përveç këtij mediumi nuk ka ka këtë mendim. Një zëdhënës i pronarëve kinezë ka mohuar këto raportime duke i cilësuar të rreme. “Sa për të ashtuquajturat “histori” të raportuara nga degët e huaja, ne as nuk i konsiderojmë ato”, ka thënë fillimisht zëdhënësi për Sina Sports. “Fokusi ynë i vetëm është kampionati”, përfundoi ky zëdhënës i Suning Group.

Share

Të gjitha abuzimet në Komunën e Gostivarit, denoncohen në organet kompetente

Zëdhënësi i komunës së Gostivarit, Jasin Demiri, në pres-konferencën e sotme njoftoi se fushata “E vërteta për BDI-në” ndërpritet jo sepse nuk ka dëshmi të reja për keqpërdorime, por për tu lënë hapësirë organeve kompetente të veprojnë në përputhje me shkeljet e konstatuara. “Të gjitha shkeljet dhe abuzimet të cilat i kemi konstatuar gjatë kontrolleve të brendshme, respektivisht për të gjitha rastet ku ekzistojnë dyshime të bazuara për kundërvajtje apo vepër të kryer penale, i kemi denoncuar para organeve kompetente: Ministrinë e Punëve të Brendshme – Policinë financiare, Prokurorinë Publike”,Read More

Share

Idiotizëm në Gostivar:Djali e rreh nënën e tij për 500 denarë!

Një grua 66-vjeçare nga Gostivari me iniciale S.G. dje në polici ka denoncuar dhunë nga djali i saj 44-vjeçar D.G.. Ajo ka thënë se rreth orës 13:00 i biri i ka kërkuar 500 denarë, dhe pasi që nuk ia ka dhënë shumën e kërkuar ai ka filluar ta godasë me grushte. I denoncuari D.G. është privuar nga liria dhe është mbajtur në stacionin policor të Gostivarit për zbardhjen e plotë të rastit.

Share

Messi nuk mundi ta durojë poshtërimin e Argjentinës nga Spanja, ai u largua më herët nga shkallët e stadiumit

Lionel Messi nuk luajti fare në ndeshjen Argjentina e zhvilloi kundër Spanjës, ku kombëtarja e tij pësoi humbje të thellë me rezultat 6-1. Ai ishte i detyruar që nga shkallët e stadiumit ta shoh turpërimin më të madh të kombëtares së tij, ndaj Spanjës. Ylli i Barcelonës qëndroi dhe shikoi Argjentinën duke e nxjerrë gjashtë ehrë topin nga rrjeta dhe performacën magjike të Iscos. Messi ishte i detyruar që të qëndrojë jashtë fushe për dy ndeshjet miqësore që Argjentina i zhvilloi, kundër Italisë dhe Spanjës. Lionel Messi ishte i ulurRead More

Share

Shqipëria e Panuccit përballë Ukrainës së Shevchenkos

Loja e zhvilluar në miqësoren përball Norvegjisë ishte problemi më i madh se rezultati. E për këtë arsye nevojiten të tjera teste para fillimit të Ligës së Kombeve. Mësohet se Shqipëria do të zhvillojë dy miqësore të tjera para startimit të Botërorit Rusi 2018, e konfirmohet se një prej tyre do të jetë përballë Ukrainës. Përfaqësuesja shqiptare do të zhvillojë një tjetër mini fazë përgatitore pas rreth dy muajsh në Zvicër ku pritet të zhvillojë dy ndeshje miqësore. Kundërshtari i parë është gjetur, e ajo do të jetë Ukraina eRead More

Share

Hysaj refuzon Arsenalin dhe Manchester Unitedin

Mbrojtësi i djathtë i Kombëtares shqiptare dhe Napolit, Elseid Hysaj, pritet t’i refuzojë gjigantët e Premierligës angleze, Manchester Unitedin dhe Arsenalin. Sipas Calciomercato.com, mbrojtësi shqiptar do të nënshkruajë kontratë të re me Napolin duke e injoruar interesimin e gjigantëve anglezë, transmeton Express. 24-vjeçari është shndërruar në njërin prej mbrojtësve të krahut të djathtë më të kërkuar në Evropë, sidomos duke tërhequr vëmendjen e shumë klubeve nga Premierliga. Por, Hysaj pritet të bjerë në ujdi për kontratë të re e cila mund të ketë klauzolë lirimi prej 80 milionë eurove.

Share

Në Gostivar sulmohet fizikisht një punëtor social

Punonjës social nga Qendra për Punë Sociale në Gostivar, mbrëmë është sulmuar fizikisht në vendin e punës nga një person nga fshati Leunovë. Sipas SPB Tetovë, sulmi ka ndodhur dje afër orës 11:00 kur personi me iniciale P.T. (61) derisa po ecte në korridor të qendrës i është afruar D.GJ. (19) nga Leunova, ka filluar ta kërcënojë dhe pastaj e ka sulmuar fizikish, duke goditur me grushta në shpinë. Nga MPB thonë se pas ngjarjes kanë ndërhyrë edhe punëtorët tjerë të qendrës dhe kanë penguar D.GJ. që të sulmoj mëRead More

Share

Kryetari Taravari priti kampionin ballkanik të karatesë Berat Jakupi

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, priti në kabinetin e tij karateistin Berat Jakupi pas suksesit të radhës që shënoi në Kampionatin Ballkanhik të karatesë në Stamboll nga ku u kthye me medalje ari. “Të gjitha kohërat kanë heronjtë e vet. Viteve të fundit, simbol dhe ambasador i Gostivarit në Ballkan, Evropë por edhe në botë, mban emrin Berat Jakupi. Para meje kam medaljet e Beratit dhe ky fakt më bën që si gostivaras, të jem shumë krenar për këtë sukses të tijin”, theksoi Taravari. Jakupi falënderoi kryetarin TaravariRead More

Share

Receta që ju forcon imunitetin

Pranvera përpos që sjellë bukurinë e natyrës, sjellë edhe shumë viruse të ndryshme. Është shumë e rëndësishme që në këtë kohë të keni kujdes për sistemin imunitar tuajin. Lajmi i mirë është që ka receta të ndryshme që janë krejtësisht natyrale dhe që mund të ju ndihmojnë në këtë aspekt. Më poshtë është zgjedhur receta më e mirë, ajo që e kanë përdorur edhe gjyshërit dhe stërgjyshërit tanë. Poashtu është një recetë shumë e rekomandueshme nga mjekët. Përbërësit: 500 gr rrush të thatë 500 gr kajsi të thata 500 grRead More

Share

Deri sot e dinim gabim, ja pse na hapet goja…

Nuk janë të pakta rastet kur na hapet goja, dhe shpesh e kemi lidhur këtë veprim me ndjesinë e përgjumjes. Por hapja e gojës, ndodh kur truri ka nevojë për oksigjen dhe kur kërkon të çlodhet pas një pune të vazhdueshme. Është një veprim që e bëjmë thuajse 220 mijë herë gjatë jetës sonë, ose thënë ndryshe 7-8 herë në ditë. Hapja e gojës nuk ndodh vetëm kur na vjen gjumë, por edhe kur zgjohemi, pas dreke apo në mes të një dite të ngarkuar pune. Ka disa lloj hapjeRead More

Share

Share