Main Menu

Wednesday, February 7th, 2018

 

Trabzonspori i Bajnicës përballet kundër Trabzonsporit të Turqisë

Klubi i fshatit Bajnicë e Gostivarit Trabzonspor, që luan në ligën komunale Gostivar, do të qëndroj kampin stërvitor të Komunës Küçükçekmece të Stambollit me datë 15 deri më 22 shkurt. Në kuadër të programit të kampit stërvitor, të martën, më 20 shkurt, Stadiumi Halkali do të takohet me ekipet Trabzonspor nga Gostivari dhe Trabzonspori i mirënjohur nga Stambolli i Turqisë në ndeshjen e përgatitjes. Përveç kësaj, një program do të realizohet me pjesëmarrjen e Kryetarit të Komunës Küçükçekmece para ndeshjes Temel Karadeniz dhe presidentit të klubit Trabzonspor Muharrem Usta. NëRead More

Share

FC Shkupi dy ndeshjet e para i zhvillon në Gostivar

Skuadra e FC Shkupit do të nis sezonin pranveror në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë , si nikoqir kundër Akademia Pandevit, jo në terrenin në Çair, por në Gostivar. Terreni në stadiumin në Çair është në gjendje të keqe , ashtu që FC Shkupi do të duhet punojë në sanimin e tij. Që tani kanë filluar aktivitet e sanimit, mirëpo deri ne pergatitjen e plote te terrenit, skuadra shkupjane, si nikoqir do të luajë në stadiumin në Gostivar. Përpos kunder Akademia Pandevit, një ndeshje që zhvillohet më 14 shkurt,Read More

Share

Gostivar, mashtrim për punësim në Gjermani

Zyra e jashtme për çështje kriminalistike Gostivar, ngriti padi penale kundër personit D.K. (30) nga Negotina për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “mashtrim”. Sipas policisë, personi D.K. në periudhën nga qershori deri në shtator 2017 përmes rrjetit social “Facebook” njoftoi se kompania e tij siguron dhe rregullon dokumentacionin për marrjen e një vizë pune në Gjermani, për të cilën personi S.L. (29) nga fshati Çegran i Gostivarit, pagoi 46.500 denarë në llogarinë e transaksionit ndërsa personi Sh.R. (38) nga Gostivari ka paguar 22.660 denarë. Sapo mori paratëRead More

Share

Omletë me spinaq

Përbërësit: 2 lugë supë vaj ulliri 400gr. spinaq 2 qepë, të freskëta, të prera hollë 2 lugë supë kopër, të prerë hollë 6-7 vezë 100g. djathë i bardhë i thërrmuar Përgatitja: Hidhni vajin në një tigan dhe hidhni qepën e freskët për 2 minuta. Shto spinaqin dhe sa të zbutet shtoni kripen, piperin dhe koprën. Rrihni vezët duke ju shtuar pak ujë të ftohtë, kripë, pipër. Sipër spinaqit shtoni djathin dhe përzierjen e vezëve. Ulni nxehtësinë, mbuloni me kapak dhe lëreni 3-4 minuta. Me ndihmën e një pjate, kthejeni atëRead More

Share

Veshje më pak të kushtueshme për një pamje perfekte

Nëse nuk e kemi mundësinë të marrim veshje të shtrenjta dhe ekskluzive, mund të zgjedhim me kujdes blerjet, duke zgjedhur veshje pak të kushtueshme por thelbësore në garderobën tonë. Aksesorët? Mund edhe të kursesh tek aksesorët super trendi. Ka mjaft versione të së njëjtës çantë apo të njëjta syze që e keni parë në vitrina me emër, por për sa kohë do të jenë në modë? Të jemi realistë, thonë ekspertët, jo më shumë se dy muaj. Kështu që zgjidhni një version të lirë, dhe një firmë më pak prestigjioze.Read More

Share

Çfarë kuptojnë të tjerët për ju nga fotoja e profilit!

Mund të mendoni se zgjidhni si foto profili në Facebook, Twitter, Instagram, atë foto ku ju duket se keni dalë më bukur. Por një studim i ri vërteton diçka tjetër: me ose pa vetëdije, zgjidhni atë foto profili ku shprehet personaliteti juaj. Një kërkim mes 66 mijë fotove të profilit në Twitter ka zbuluar se fotoja e profilit zgjidhet për shumë arsye, që nga mosha apo gjinia e individit e deri tek më e rëndësishmja, personaliteti i tij. Kështu, mbani parasysh se duke zgjedhur një foto profili e jo njëRead More

Share

37 vjeçari nga Gostivari rrahë gruan e tij jashtëmartesore në prani të mysafirëve

25 vjeçarja nga Gostivari C.D. dje rreth orës 2 ka denoncuar dhunë familjare nga burri i saj jashtëmartesor 37 vjeçari Sh.Sh, gjithashtu nga Gostivari. Pasi që ka filluar ta nënçmojë dhe ofendojë para prindërve dhe mysafirëve të cilët kishin ardhur në shtëpinë e tyre, Sh.Sh. disa herë e ka sulmuar fizikisht, duke e goditur atë me grushta. Pas deononcimit, Sh.Sh. është privuar nga liria, është biseduar me të dhe më pas është lëshuar përsëri, informojnë nga SPB Tetovë. Nga SPB Tetovë njoftojnë se po zbardhen të gjitha rethanat dhe doRead More

Share

Prekëse! Nëna shqiptare nga Gostivari shet veshkën për të siguruar kulm për fëmijët!

Jeta është e hidhur! Këtë e dëshmon gjendja e familjes Sherifi nga Gostivari i Maqedonise. Zonja Alije Sherifi, nga kjo familje, ka thënë se ndjehet keq për jetën e fëmijëve dhe për këtë qëllim ka ofruar veshkën e saj për ta shitur që të përfitojë para. Me paratë e fituara nga shitja e veshkës Alija thotë se do të sigurojë një kulm mbi kokë për familjen dhe fëmijët e saj.

Share

Ky iPhone X kushton 159 dollarë

Kompania kineze Oukitel ka prezantuar celularin U18, i cili ka ngjashmëri të mëdha me celularin më të ri të Apple. Madje, celulari i tyre po quhet kloni i iPhone X. Pjesa e prapme e tij nuk duket si celulari i Apple, edhe pse ka dy kamera të vendosura në mënyrë vertikale. Celulari ka gjithashtu edhe aftësinë e kontrollit me gjeste dhe hapjes së celularit me fytyrë. Ai ka një bateri të madhe 4,000mAh, një ekran 5.8 inç me rezolucion 720P, 4GB RAM dhe hapësirë prej 64GB.  

Share

5 hapa që ju mbrojnë telefonin dhe ju

Sot, pjesa më e madhe e jona kalojnë kohën në internet duke përdorur telefonat inteligjentë dhe larmishërinë e shërbimeve që ata ofrojnë. Por si të mbrosh telefonin tënd nga hakerat? Më poshtë një listë me pesë këshilla: Së pari, mos përdor llogaritë e hapura në rrjetet sociale për t’u futur në një faqe të tretë. Si shembull, mos përdorni emrin e përdorimit dhe fjalëkalimin e Facebook për t’u futu në CandyCrush, apo lojëra të tjera që ofron përmes këtij rrjeti social. Së dyti, identifikoni dhe më pas anuloni të gjithaRead More

Share

Share