Main Menu

Wednesday, February 7th, 2018

 

Çfarë kuptojnë të tjerët për ju nga fotoja e profilit!

Mund të mendoni se zgjidhni si foto profili në Facebook, Twitter, Instagram, atë foto ku ju duket se keni dalë më bukur. Por një studim i ri vërteton diçka tjetër: me ose pa vetëdije, zgjidhni atë foto profili ku shprehet personaliteti juaj. Një kërkim mes 66 mijë fotove të profilit në Twitter ka zbuluar se fotoja e profilit zgjidhet për shumë arsye, që nga mosha apo gjinia e individit e deri tek më e rëndësishmja, personaliteti i tij. Kështu, mbani parasysh se duke zgjedhur një foto profili e jo njëRead More

Share

Ky iPhone X kushton 159 dollarë

Kompania kineze Oukitel ka prezantuar celularin U18, i cili ka ngjashmëri të mëdha me celularin më të ri të Apple. Madje, celulari i tyre po quhet kloni i iPhone X. Pjesa e prapme e tij nuk duket si celulari i Apple, edhe pse ka dy kamera të vendosura në mënyrë vertikale. Celulari ka gjithashtu edhe aftësinë e kontrollit me gjeste dhe hapjes së celularit me fytyrë. Ai ka një bateri të madhe 4,000mAh, një ekran 5.8 inç me rezolucion 720P, 4GB RAM dhe hapësirë prej 64GB.  

Share

5 hapa që ju mbrojnë telefonin dhe ju

Sot, pjesa më e madhe e jona kalojnë kohën në internet duke përdorur telefonat inteligjentë dhe larmishërinë e shërbimeve që ata ofrojnë. Por si të mbrosh telefonin tënd nga hakerat? Më poshtë një listë me pesë këshilla: Së pari, mos përdor llogaritë e hapura në rrjetet sociale për t’u futur në një faqe të tretë. Si shembull, mos përdorni emrin e përdorimit dhe fjalëkalimin e Facebook për t’u futu në CandyCrush, apo lojëra të tjera që ofron përmes këtij rrjeti social. Së dyti, identifikoni dhe më pas anuloni të gjithaRead More

Share

Share