Main Menu

Wednesday, January 10th, 2018

 

Mjalti, hudhra dhe uthulla e mollës – Eliksiri i fuqishëm që shëron shumë sëmundje!

Ky është një trajtim i shkëlqyer në kushte shtëpie që do ta mbani gjithmoni pranë vetes. Eshtë i shkëlqyer si parandalues dhe i mirë për një shëndet optimal. Baza e përbërjes përfshin tre përbërësit kryesor: hudhër, uthull molle dhe mjaltë. Secili nga këta përbërës kane benefite individuale dhe në këtë përzierje, një efekt sinergjetik rigjallëron vetitë e gjithë secilit. Benefitet shëndetësore: Kombinimi i hudhrës, uthullës së mollës dhe mjaltit është shumë efektiv në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme dhe gjendjeve mjekësore. Eshtë përdorur për trajtimin e presionit të lartë tëRead More

Share

Mish i bardhë i pulës

Mishi i bardhë i pulës mund të jetë më i shijshëm se pjesa tjetër e mishit të pulës, prandaj shikoni se si duhet ta piqni. Mishi i bardhë shpesh është i thatë dhe për shumicën është zgjedhja më e mirë. Megjithatë, nëse dini se si ta gatuani mishin e pulës, mishi do të mbajë lëngun e vet. Në vazhdim ju sugjerojmë recetën me të cilën mund të përgatitni mishin e pulës. Përbërësit: – gjysmë filxhani të vogël mjaltë, – pak ujë, – një lugë e vogël spec të bluar, –Read More

Share

Share