Wednesday, January 10th, 2018

 

Mjalti, hudhra dhe uthulla e mollës – Eliksiri i fuqishëm që shëron shumë sëmundje!

Ky është një trajtim i shkëlqyer në kushte shtëpie që do ta mbani gjithmoni pranë vetes. Eshtë i shkëlqyer si parandalues dhe i mirë për një shëndet optimal. Baza e përbërjes përfshin tre përbërësit kryesor: hudhër, uthull molle dhe mjaltë. Secili nga këta përbërës kane benefite individuale dhe në këtë përzierje, një efekt sinergjetik rigjallëron vetitë e gjithë secilit. Benefitet shëndetësore: Kombinimi i hudhrës, uthullës së mollës dhe mjaltit është shumë efektiv në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme dhe gjendjeve mjekësore. Eshtë përdorur për trajtimin e presionit të lartë tëRead More

Share

Mish i bardhë i pulës

Mishi i bardhë i pulës mund të jetë më i shijshëm se pjesa tjetër e mishit të pulës, prandaj shikoni se si duhet ta piqni. Mishi i bardhë shpesh është i thatë dhe për shumicën është zgjedhja më e mirë. Megjithatë, nëse dini se si ta gatuani mishin e pulës, mishi do të mbajë lëngun e vet. Në vazhdim ju sugjerojmë recetën me të cilën mund të përgatitni mishin e pulës. Përbërësit: – gjysmë filxhani të vogël mjaltë, – pak ujë, – një lugë e vogël spec të bluar, –Read More

Share

Elhaida Dani ndryshon tërësisht pamje! Nuk do ta njihni…!

Me ardhjen e 2018-tës edhe këngëtarja Elhaida Dani ka vendosur të ndryshojë pamje.   Këtë herë e shohim bionde tërësisht ndryshe nga çfarë jemi mësuar më parë. Në këtë foto bukuroshja Dani shfaqet më në formë se kurrë duke na treguar në këtë mënyrë se 2018 do të jetë viti i saj.   Mesa duket risitë i ka nisur që me ndryshimin e pamjes.

Share

Valencia dhe Atl.Madrid kualifikohen në çerekfinale

Valencia dhe Atletiko jane dy skuadrat e para qe prenë biletat per ne çerekfinalet e Kupës se Mbretit, nje ekskluzivitet i platformës Tring. Pas sfidës se pare qe ishte mbyllur ne barazim, Valencia beri detyrën përpara tifozëve te saj ne Mestaja ne takimin e kthimit te raundit te 1/8-ve, duke shpartalluar Las Palmas me rezultatin e thelle 4-0. Fale dy armeve te fuqishme agresivitetit dhe kualitetit vendasit vunë diktatin ne fushe, edhe pse goli i pare erdhi ne minutën e 30 me Luciano Vieto. Ne fakt sulmuesi argjentinas i ardhurRead More

Share

Bayerni nuk do ta ketë të lehtë, ky është formacioni i “frikshëm” i Beshiktashit

Skuadra e Bayern Munchen kishte “fatin” të përballet me Besiktasin në rrethin e 1/16 në Ligën e Kampionëve. Por, edhe pse favorit në letër – Bayerni duket se do ta ketë tejet vështirë në ndeshjen e shkurtit dhe marsit, shkruan IndeksOnline. Besiktasi largoi një nga futbollistët më të mirë, Cenk Tosun, por ka blerë Arda Turanin e Barcelonës dhe është në garë për ta sjellë në Turqi, Fernando Torresin. Përveç Turanit, ana turke ka transferuar edhe mbrojtësin e njohur, Vida, i cili së bashku me Pepen përbëjnë një dyshe tëRead More

Share

Tërmet prej 7,6 ballësh në detin e Karaibeve

Tërmet me intensitet prej 7,6 ballë sipas shkallës së Riterit e goditi një rajon në Detin e Karaibeve, në veri të Honduarsit. Është shpallur rrezik për cunami në rajonin e tërmetit. Epiqendra ka qenë në thellësi prej 10 kilometrave, 2020 kilometra në verilindje të qytetit Para Patuka në Honduras. Tërmeti është regjistruar në orën dy e 51 minuta sipas Grinçinit. Sipas të dhënave të Qendrës së Oqeanit Paqësor për paralajmërim prej cunamit, janë të mundura valë të rrezikshme me reze prej një mijë kilometrave nga epiqendra. Nuk ka informacione përRead More

Share

Banka Botërore: Ekonomia e Maqedonisë do të rritet për 3,9%

Sipas raportit më të ri të Bankës Botërore, ekonomia e Maqedonisë pritet që të ketë një rritje prej 3,2%. Raporti thotë se pas tejkalimit të krizës politike, probleme kryesore në Maqedoni mbeten papunësia, konsolidimi fiskal dhe mundësia për rritjen e deficitit fiskal për shkak të harxhimeve të paralajmëruara në projekte infrastrukturore. Projeksionet e BB-së janë që Bruto Prodhimi Vendor (BPV) për vitin e ardhshëm do të arrij në 3,9%, dhe 4% në vitin 2020.

Share

Kujt i konvenon numri i madh i partive politike shqiptare në Maqedoni?

Fenomeni i partive të reja politike shqiptare në Maqedoni ka marrë hov dhe hapja e tyre i ngjan marketeve apo kolonijaleve të mahallave, shkruan Aktuale.mk Edhe partitë e reja shqiptareve në stilin e marketeve nga njerëz, individë të cilët i kanë shëtitur të gjitha partitë politike, madje disa prej tyre kanë bartur edhe funksione tyrtare mundohen tu ofrojnë shqiptarëve të Maqedonisë alternativa të reja politike. A e kanë bërë llogarinë këta zotërinjë se shqiptarët në Maqedoni nuk janë 10 milion por afër një milion, a kanë bërë llogari këta zotërinjëRead More

Share

ZEJDI: Kasami i shkarkuar s’mund të na shkarkojë neve

Nuk mund që kryetari i shkarkuar të sjell vendime për shkarkimin tim dhe të sekretarit të përgjithshëm të BESËS, Afrim Gashi. Bilall Kasami e din se vetëm Këshilli qendror si organ më i lartë partiak mund të sjell vendim asisoj. Vendimi i Kasamit për shkarkimin tonë është jo valide”, ka thënë për POST.mk, Skender Rexhepi- Zejd, anëtar i Këshillit qendror dhe të kryesisë së BESËS pas deklaratës së Kasamit se shkarkon Rexhepin dhe Gashin nga partia. Rexhepi ka thënë se vendimin për shkarkimin e tyre, Këshilli qendror e ka anuluarRead More

Share

Kasami: Kam shkarkuar Gashin dhe Rexhepin

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami mbrëmë në emisionin Click Plus në televizionin 21, është shprehur se ka shkarkuar sekretarin gjeneral të BESËS, Afrim Gashi. Ai tha se vendimi për shkarkim ndaj Gashit është nënshkruar nga vetë ai, dhe se sipas tij Gashi ka të drejtë ankimim për vendimin në organet e partisë. “Nuk e kemi përjashtu nga partia por nga detyra e sekretarit të përgjithshëm i partisë”, ka thënë Kasami. Ai poashtu ka shkarkuar edhe sekretarin organizativ të ksaj partie, Skender Rexhepin.

Share

Share