January, 2018

 

Remiksi që e bashkon Dua Lipën me Beyoncen

Një llogari në kanalin e famshëm YouTube, AnDyWuMUSICLAND, është bërë e famshme duke publikuar videot në të cilat i bashkon këngëtaret apo këngëtarët e njohur në botë. Në mesin e këtyre videove, ai ka zgjedhur që të bëjë bashkë këngëtaren e famshme nga Kosova, Dua Lipën, me këngëtaren po ashtu me renome botërore, Beyoncen, transmeton Koha.net. AnDyWuMUSICLAND, ka bërë një remiks të këngës “IDGAF” të Lipës me “Irreplaceable” të Beyonces. “IDGAF” është lansuar javën e kaluar, ndërsa “Irreplaceable” në vitin 2006.

Share

Bruno Mars nuk është edhe aq i gjatë siç duket në klipe

Thuhet se sekretet nuk mund t’i fsheh përmes videove montuese dhe me këtë duhet të pajtohen edhe admiruesit e Bruno Marsit. Ajo që, megjithatë, nuk mund ta mohoj është se Bruno është i shkurtër, duke provuar fotot me yje të tjerë. Por a e dini sa është i gjatë autori i hitit “24K Magic”, i cili deri më tani ka qenë sekret për admiruesit e këngëtarit. Shifrat zyrtare thonë se këngëtari është i gjatë 165 centimetra dhe nuk dihet nëse kjo përfshin shpatullat dhe kapelet e shpeshta që vesh. KjoRead More

Share

Ndërron jetë në moshën 35 vjeçare aktori i njohur

Aktori i njohur, Mark Sallingka humbur jetën në moshën 35 vjeçare, ndërsa autoritetet policore bëjnë se aktori ka varur veten. Bëhet e ditur se trupi i tij është gjetur në lumin Los Angeles në Sunland. Ish ylli i “Glee”ishte në pritje të dënimit pasi u deklarua fajtor për mbajtjen e shumë imazheve dhe videove të fëmijëve të mitur. Dënimi ishte parashikuar të vuhej në muajin mars dhe pritej që të kalonte në burg një kohë nga katër deri në 7 vjet dhe ndoshta kjo ishte arsyeja kryesore që e çoi atëRead More

Share

10 vjet pavarësi, Rita Ora nuk ka pranuar të paguhet për të kënduar në Kosovë

Këtë 17 shkurt Kosova feston 10 vjet pavarësi dhe festës do i bashkohet edhe një nga kiëngëtaret shqiptare jmë të njohura në botë, Rita Ora. Prej ditësh mediat janë duke folur për prezencën e Ritës në Kosovës dhe Behxhet Pacolli ka zbuluar sot një detaj shumë interesant që tregon shumë për këngëtaren. “Familja Ora (Sahatçiu) meriton një respekt të madh për çdo gjë që kanë bërë për promovimin e Kosovës. Duke edukuar vajzën e tyre në një atdhetare të vërtet. Kam kënaqësinë të konfirmoj ardhjen e yllit tonë botëror RitaRead More

Share

Buka e furrës apo e shtëpisë, cila më e shëndetshme?

Ekziston nocioni se një bukë është më e mirë se të tjerat Buka e prodhuar në furrë shihet si e “keqe”, ndërsa ajo e bërë në shtëpi si e “mirë”. Ashtu si çdo ushqim tjetër, reagimi i organizmit ndaj bukës është krejtësisht personal. Ky efekt i personalizuar është për çdo lloj ushqimi. Nuk ka asnjë ushqim të mirë, të keq apo super ushqim. Shkencëtarët monitoruan nivelet e sheqerit në gjak çdo 5 minuta për të parë reagimin e trupit të tyre për disa javë. Individët tek dy grupet patën rritjeRead More

Share

Cigarja elektrike është më e dëmshme se duhani, mos e përdorni kurrë

Cigaret elektrike janë përhapur shumë në të gjithë botën pasi përdoruesit dhe prodhuesit mendojnë se është më e shëndetshme, por studimi i ri tregon se ato shkaktojnë mutacion të ADN-së e cila çon në kancer. Studiuesit bënë një eksperiment për të parë ndikimin e tymit të cigares elektrike në mushkëri. Ata zbuluan se qelizat kishin pësuar mutacion dhe bëheshin kancerogjene në një nivel më të lartë se çfarë pritej. Gjithashtu minjtë të ekspozuar ndaj tymit të cigares elektrike, pësonin dëmtim në ADN-në e tyre në nivele shqetësuese. Skuadra e studiuesveRead More

Share

Ilaçi natyral që zhduk shenjat dhe rrudhat në kohë rekord

Të paturit e një fytyre të re dhe të tonifikuar është ëndrra e shumë personave, qoftë meshkuj apo femra. Janë të shumtë ata që investojnë jo pak para, për trajtime të kushtueshme, për të frenuar plakjen. Por ekziston një recetë natyrale, e cila zhduk shenjat, njollat dhe rrudhat në kohë rekord, duke tonifikuar lëkurën dhe duke garantuar një pamje më të freskët. Receta është ideale për të luftuar edhe njollat që shkaktohen nga ekspozimi në diell, por edhe ato që mbeten nga puçrrat. Gjithë çfarë duhet të bëni është qëRead More

Share

Sfida kontrolluese, Renova pëson disfatë nga Maçva

Skuadra e Renovës pësoi disfatë nga skuadra Maçvës me rezultat 2-3 në ndeshjen e fundit kontrolluese të zhvilluara në Ohër, ku kjo skuadër është duke kryer përgatitjet bazike. “Gjipspunuesit” zhvilluan një ndeshje mjaft interesante, ndërs Valmir Nafiu dhe Vlatko Stefanovski ishin autor të golave për Renovën. Pas këaj sfide , futbollistët dhe stafi teknik do të rikthehen në Tetovë , ku do të zhvillojnë përgatitjet e fundit deri në fillimit të sezonit të ri. Sfida e parë për Renovën në sezonin pranveror do të jetë përball Rabotniçkit.

Share

Eto’o ndërron klub

Sulmuesi kamerunas ka ndërruar ekip në Super Ligën e Turqisë Samuel Eto’o ka zgjidhur kontratën e tij me klubin turk të Antalyasporit, pas 2 sezonesh e gjysmë të kaluara aty. Lajmi u bë i ditur nga vetë klubi turk, që përshëndeste kamerunasin, që në 77 ndeshje, shënoi 44 gola për ta. Gjithsesi, ish-futbollisti i Barcelonës dhe Interit do të vijojë të qëndrojë në Turqi, pasi menjëherë ka nënshkruar me Konyasporin. Një pritje madhështore i është bërë atij në qytetin e Konyas, ku një numër i madh tifozësh kanë vërshuar aeroportinRead More

Share

Petkovski: Obsturksionet e VMRO-së detyrojnë Qeverinë të mendoj për zgjedhje të reja parlamentare

Ekspertët vlerësojnë se me dorëzimin e mbi 35 mijë amendamenteve, VMRO DPMNE-ja, po pengon procesin eurointegrues të vendit, pavarësisht se lideri i ri i këtij subjekti politik Mickovski, nga Brukesli garantoi se partia e tij nuk do të jetë pengesë. Lupco Petkovski nga organizata “Eurothink” druan se partia më e madhe opozitare mund të bëj obstruksione të këtilla vazhdimisht përderisa nuk gjendet një gjuhë e përbashkët, për të cilën thotë se nuk mund të arrihet pa reformimin e vërtetë të VMRO-së opozitare. “Përderisa VMRO-DPMNE e bllokoi ligjin për gjuhët meRead More

Share

Share