Main Menu

Monday, October 23rd, 2017

 

Këto gjëra nuk guxoni t`i bëni nëse shkoni në Dubai, mund të arrestoheni

Të gjithëve u shkon mendja tek luksi sa herë që flitet për Dubain, megjithatë ekziston edhe ana strikte e këtij vendi që ndalon disa gjëra që në shumicën e vendeve të botës janë normale. Këto rregulla janë të vështira për turistët e perëndimit, e në veçanti për ata që nuk janë të informuar për traditën dhe kulturën e këtij vendi. Shumë veprime që konsiderohen normale në vende tjera të botës, në Dubai nëse i bëni mund ta pësoni me burgim Paketoni me kujdes gjësendet tuaja Transportimi i materiale pornografike, mishiRead More

Share

Këmbë dhe duar të ftohta? Ja si ta zgjidhni këtë problem

Qarkullimi i dobët i gjakut njihet edhe si “vrasës i heshtur” dhe mund të shfaqet si pasojë e faktorëve të ndryshëm, përfshirë edhe aktivitetin e dobët fizik, hipertensionin, diabetin, pirjen e duhanit, abuzimin me drogë etj. Simptomat me kohën zhvillohen dhe është mirë t’i njihni ato me kohë, transmeton Telegrafi. Nëse veç keni probleme me qarkullim të dobët të gjakut, atëherë ilaçet natyrale janë më të përsosurat për ta ndrequr këtë problem. Konsumoni më shumë ujë Është e domosdoshme të pini të paktën tetë gota ujë në ditë, pasi qëRead More

Share

Hani dy banane në ditë, ja çfarë i ndodhë trupit tuaj

Bananet janë konsideruar si një ushqim i plotë, por që ne e nënçmojmë shpesh. Megjithatë, ky frut ekzotik është thjesht shumë ushqyes.  Ajo është e mbushur me sheqerna natyrore, fruktozë dhe saharozë, vitamina, minerale dhe fibra. Me sa duket, konsumi i rregullt mund të sjellë përfitime të mahnitshme shëndetësore. Bananet janë fruti më i konsumuar në Shtetet e Bashkuara. Për më tepër, bananet janë të pasura me antioksidantë që rrisin sistemin imunitar dhe numrin e qelizave të gjakut. Megjithatë, bananet kanë të tjera përfitime, edhe për të luftuar kancerin. EnergjiRead More

Share

Share