August, 2017

Portugalia shënon fitoren e radhës nën orkestrimin e het-trikut të Ronaldos

Kombëtarja e Portugalisë e ka shënuar fitoren e radhën në Grupin B për kualifikimet në botërorin Rusia 2018, duke mposhtur Ishujt Faroe me rezultat 5-1. Portugalia ka fituar ndaj Ishujve Faroe pa asnjë problem duke dominuar gjatë gjithë takimit, me Cristiano Ronaldon, i cili ishte në top-formë. Momenti i golit të parë të CR7 Ylli i Real Madridit ka kaluar kombëtaren e tij në epërsi qysh në minutën e tretë të ndeshjes me një supergol me gërshërë. Ronaldo ishte përsëri në minutën e 29, i cili dyfishoi  epërsinë me njëRead More

Share

Franca shkëlqen kundër Holandës

Francezët para shikuesve të vetë kanë triumfuar kundër Holandës me rezultat të thellë prej 4-0. “Trekolorët” realizuan një gol pjesën e parë për t’i lënë vend dy soshve në pjesën e dytë, të cilat ishin të mjaftueshme për tre pikët e reja. Antonie Griezmann nuk e qoi dëm një asistim të Olivier Giroudit, ku shënoi gol në të 14 minutë. Megjithatë, edhe pse dominuan vendasit në 45 minutshin e parë më nuk pati gola. Por, Franca vazhdoi edhe në pjesën e dytë të shfaq ndeshje të bukur dhe të krijojëRead More

Share

Belgjikë – Gjibraltar 9:0

Thomas Meunier dhe Romelu Lukaku kanë shkëlqyer në fitoren prej 9:0 të Belgjikës ndaj Gjibraltarit, duke realizuar nga tre gola, shkruan Gazeta Express. Dries Mertens, Axel Witsel dhe Eden Hazard i shënuan golat tjerë për Belgjikën që turpëroi Gjibraltarin. Pas kësaj fitore, Belgjika gjendet e para në Grupin H me 19 pikë, gjashtë më shumë se vendi i dytë Greqia.