Main Menu

Saturday, July 29th, 2017

 

7 vendet ku mund të pushosh me 30 euro në ditë, ose me pak

Ka vende në të gjithë botën, ku ju mund të pushoni me vetëm 30 euro në ditë ose më pak. Edhe pse shumë njerëz besojnë se udhëtimi është jashtëzakonisht i shtrenjtë, dhe mund të jetë e vërtetë në qoftë se ju jeni duke menduar për hotele me pesë yje, por në tërësi kjo është një ide e gabuar. Më poshtë ju sjellim 7 nga këto vende ku ju mund të pushoni me vetëm 30 euro ose më pak: Tajlanda Vendi “Toka e buzëqeshjes” në Tajlandë në sajë të reputacionit tëRead More

Share

Mbështillni tavolinën e hekurosjes me letër alumini

Një ndër punët më të vështira për një amvise është hekurosja e rrobave. Ky proces do një përkujdesje të veçantë, pasi rrobat janë të materialeve të ndryshme. Amviset duhet të tregohen gjithashtu vigjilente, për të mos i djegur ato. Vendi më i mirë për t’i hekurosur rrobat është pa dyshim tavolina e hekurosjes. Është një proces i ndërlikuar që kërkon shumë kohë. Por, fatmirësisht falë këtij truku ju do të mund t’i hekurosni rrobat shumë lehtë dhe pa u stresuar shumë. Kjo metodë përfshin përdorimin e letrës së aluminit, eRead More

Share

Studimi tronditës: Njerëzit në prag të vdekjes shohin…

Shkencëtarët kanë ofruar një paraqitje të shkurtër të jetës së përtejme me një studim të madh për “Përvojat e Pranuara të Vdekjes(NDE)”, me gjetjen më tronditëse që sugjeron që njerëzit shohin shpirtrat kur afrohen me vdekjen. Shumë njerëz pretendojnë të përjetojnë ndjenja të paqes, një ndjenjë të shkyçjes nga trupi dhe vizualizim i dritave të ndritshme. Por hulumtimet e reja kanë zbuluar se një pjesë e madhe e njerëzve pretendojnë të hasin emocione spektakolare. Një studim i ri nga hulumtuesit e Belgjikës, analizoi 154 individë që ishin në prag tëRead More

Share

Jeta reale vs Instagram

Përderisa modelet me linjat perfekte kanë mbushur Intagramin me foto perfekte, një blogere po tenton t’i tregoj botës që nuk duhet t’i besoni të gjithave që i shihni në rrjete sociale. 20 vjeçarja Sara Puhto ka ndarë me ndjekësit e saj fotografi të ndryshme në të njëjtin vend me të njëjta rroba. Në secilën prej tyre mund të shihni ndryshime të mëdha, por është e njëjta vajzë në të njëjtën kohë. “Trupi i askujt nuk duket i formësuar dhe perfekt nga të gjitha këndet” ka thënë ajo. Përmes këtyre fotografiveRead More

Share

Share