Main Menu

Thursday, July 20th, 2017

 

Ja si t’i pastroni veglat nga ndryshku

Në të shumtën e rasteve hedhim ne plehra veglat që mund t’i kishim përdorur, kjo për shkak të ndryshkut. Mirëpo me përdorimin e kësaj recete, mund t’i pastrojmë ato vegla e ti bëjmë si të reja. Në një enë duhet t’i vendosim veglat prej metali, në të njëjtën të hedhim uthull duke e lënë për 24 orë. Pas 24 orësh mund t’i heqim veglat dhe t’i pastrojmë ato me një brushë të butë, përfundimisht me një leckë të butë i thajmë ato.

Share

Doktorët konfirmojnë: Qepa e kuqe bën mrekulli për gjëndrat tiroide

Një doktor rus nga St. Petersburg, Igor Knjazkin, ka zbuluar ilaçin e përsosur për gjëndrat tiroide. I vetmi përbërës që nevojitet për këtë teknikë mahnitëse është qepa e kuqe. Përfitimet e shumta të qepëve veçse dihen, ato vrasin bakteret dhe mikrobet, e pastrojnë lëkurën dhe përmbajnë acid fosforik i cili është tejet fitimprurës. Gjithashtu, qepët janë tejet të mira edhe për trajtimin e problemeve të tiroideve. Më poshtë jua prezantojmë ilaçin shtëpiak të doktorit rus, i cili do t’jua përmirësojë funksionin e gjëndrave tiroide. Para se të shkoni në shtrat,Read More

Share

Hidhni parfum në verë? Ja pse nuk duhet ta bëni këtë

Shumë njerëz janë të fiksuar pas parfumeve, erërave të tyre. Por nëse do ju duhej një freskim i vogël, apo keni vendosur të mos bëni dush në këmbim të disa minutave më shumë gjumë, një shishe fragrance do të bënte ndryshim të madh. Por teksa vera po vjen, ne e gjejmë veten gjithnjë e më shumë në aromën tonë të preferuar. Askush nuk dëshiron të kalojë verën në gjendje paranoje se mund të mbajnë erë të keqe, por nëse dëshironi të hidhni parfum para se të dilni nga shtëpia duhetRead More

Share

Njerëz me aftësi të jashtëzakonshme

Disa njerëz kanë aftësi të bëjnë gjëra që për një pjesë të madhe të personave tjerë janë të pamundura.Në videon më poshtë mund të shihni një përmbledhje të disa rasteve shumë interesante, ku shihen aftësitë e jashtëzakonshme të tyre, si goditja me çekan, renditja e shpejtë e parave e shumë tjera. Këta persona me të vërtetë të befasojnë! Për të parë atë çka bëjnë ndiqeni videon më poshtë:

Share

Kapet porosia që jep prova për jetën jashtë Tokës

Shkencëtarët kanë kapur “sinjale misterioze” nga ylli i vogël, 11 vjet drite larg Tokës. Sinjalet janë kapur më 12 maj në Observatoriumin Arecibo në Portoriko, ku gjendet radio-teleskopi më i madh në botë, dhe mund të jenë prova e parë e jetës jashtëtokësore. Këto sinjale arritën nga xhuxhi i kuq Ross 128, i cili është 2.800 herë më i madh se Dielli, por nuk dihet se a sillet rreth tij ndonjë planetë. Abel Mendez, astrobiologu nga Universiteti Portoriko në Aresibu, thotë se ky yll është vrojtuar 10 minuta dhe seRead More

Share

E therr me thikë, por myslimani prapë i jep ushqim të pastrehut

Ali Yassine është kujdestar xhamie në Dublin, dhe një njeri shumë i urtë dhe i mirë. Ai një ditë teksa po kryente punën e tij, papritur një person është afruar te ai dhe e ka sulmuar me thikë, fatmirësisht ai nuk u lëndua, dhe Yasssine nuk i bëri asgjë atij, por ndodhi e kundërta, e qetësoi atë dhe i përgatiti atij ushqim me vezë e domate, transmeton gazeta metro. Sulmuesi quhej Stefan Boyle, 28-vjeçar, ishte një i pastrehë dhe duke kërkuar ushqim e futet dhe e sulmon kujdestarin e xhamisë,Read More

Share

Share