Main Menu

Sunday, July 2nd, 2017

 

Keni provuar sanduiç me banane? Kjo recetë ju mëson si ta përgatisni

Ju sjellim recetën për sanduicë të butë indianë, të cilët fare lehtë mund të zëvendësojnë petullat ose pitarkat tona të preferuara në një mëngjes të vonë fundjave. Hapi 1 Tostin lyejeni me nutella dhe sipër saj rendisni bananet e prera në rrathë. Sipër hidhni një tjetër rriskë tosti. Hapi 2 Vezët përziejini bashkë me qumësht dhe në këtë masë kalojeni bukën e përgatitur. Hapi 3 Bukën fërgojeni në gjalpën e shkrirë derisa të marrë një ngjyrë të artë në të dyja anët.

Share

Share