Main Menu

Thursday, June 29th, 2017

 

Ja si ta shëroni djegien nga dielli

Është e kuptueshme se dhimbja e tmerrshme që vjen nga djegia e diellit nuk vlen që të qëndroni me orë të tëra në diell duke u përpjekur të merrni pak ngjyrë. Në rregull, ajo që është bërë deri tani është bërë. E dimë se sa e dhimbshme mund të jetë sidomos djegia e parë, andaj edhe po ju japim disa këshilla si të lehtësoni vuajtjet tuaja. Është teknikë shumë e thjeshtë, relaksuese dhe lehtëson menjëherë dhimbjet nga djegia e diellit. Ja se për çfarë keni nevojë: Kos i thjeshtë AloeRead More

Share

Shkuma e shampos dëmton flokët

Flokët janë pjesë e bukurisë së shumë femrave, andaj ndonjë dëmtim eventual i tyre mund t’i shqetësojë pamasë. Në këtë kuadër hyn përdorimi i tepruar i shampos, i cili mund t’i dëmtojë flokët. Specialistët thonë se flokët sa më shumë t’i lani aq më keq do të duken dhe se sipas tyre flokët duhet të lahen me shampo vetëm atëherë kur prodhimi i yndyrës është tejet i lartë. Ekspertët thonë se shampo heq qelizat e tepërta të lëkurës dhe vajin nga koka. Ata këshillojnë shampo pa sulfate e nëse nukRead More

Share

Share