Thursday, June 29th, 2017

 

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta, në festimin e Ditës së Pavarësisë së SHBA-së

Sot, Ambasadori amerikan nē Shkup, Mr. Jess L. Baily, ka organizuar një pritje për nder të Ditës së Pavarësisë së SHBA-së. Në këtë moment festiv, krahas personaliteteve të ndryshëm të vendit i pranishëm ishte edhe kryetari i Komunës së Gostiarit, Nevzat Bejta. Bejta thekson se dita e pavarësisë së SHBA-ve  është moment historik jo vetëm për popullin amerikan por edhe për të gjitha popujt liridashës të botës të cilët vlerat demokratike dhe njerëzore që dalin nga ligjet amerikane i konceptojnë si vlera universale që garantojnë rend, paqë, siguri dhe mirëqenie.Read More

Share

Sot u shënua dita e Komunës së Gostivarit, të pranishëm politikanë të ndryshëm

Në Qendrën për Kulturë, Komuna e Gostivarit organizoi Akademinë Solemne me rastin e Ditës së Komunës, 29 Qershorit. Në prani të funksionarëve të lartë shtetëror, deputetë, përfaqësues të jetës fetare, kryetarë komunash, përfaqësues të Komunave Stari Grad të Bosnjës dhe Hercegovinës dhe Smolen të Bullgarisë, Kryetari i Komunës së Gostivarit, z. Nevzat Bejta pasi përshëndeti të pranishmit foli mbi rëndësinë e Ditës së Komunës së Gostivarit. 29 Qershori paraqet Ditën e Komunës së Gostivarit. Kjo datë, tha kryetari Bejta, për qytetarët e Komunës së Gostivarit ka një domethënie të madheRead More

Share

Jim Carry nën akuzë për vrasje

Aktori i njohur Jim Carrye është përfshirë në një telash shumë të madh, pasi mamaja e ish të dashurës se tij e akuzon se është I përfshirë në vdekjen e së bijë, e cila pak kohë pas ndarjes me Carreye-n humbi jetën. Nëna e ish të dashurës së tij, Brigid, mendon se ai është i përfshirë në vdekjen e të bijës së saj. Brigid tashmë ka bërë padi ndaj ish të dashurit të së bijes, ku kërkon që asaj ti paguhen çdo muaj nga 372 mijë dollar për dëmin eRead More

Share

Aktorja e njohur braktis serinë e filamve “Fast&Furious”

Aktorja e serive mjaft të njohura të filmit “Fast&Furious”, Michelle Rodriguez ka deklaruar se është gati të heqë dorë nga ky film në rast se produksioni nuk angazhon më shumë femra në filmin e radhës. Aktorja ka qenë më herët pjesë e 6 nga tetë filma, ndërsa tashmë ka habitur të gjithë me deklaratën e saj. 28-vjeçarja në një postim në “Instagram” ka shkruar se i është mirënjohëse produksionit për gjithçka.

Share

Kënga e re e Dua Lipës dhe Major Lazer do të jetë hiti i verës

Pas publikimit të albumit, Dua Lipa rikthehet në bashkëpunim me dy artistë shumë të njohur.‘Wale’ mban titullin kënga e cila vjen në duet me producentin Major Lazer dhe Wizkid.Ky projekt është punuar nga vet Major Lazer i cili është krijuesi i hiteve më të mëdha të kohës ndërsa që nga minutat e parë të publikimit ka filluar të klikohet shumë.Videoja e këngës është punuar në mënyrë të veçantë dhe vjen në versionin animacion.

Share

Era Istrefi ashtu siç nuk e keni parë kurrë ndonjëherë

Era Istrefi njihet për look-un e saj shumë të veçantë dhe gjithmonë guxon në shijet që zgjedh. Bukuroshja, e cila duket se po tërheq sukses në tregun muzikor ndërkombëtar, këtë herë ka ndryshuar ngjyrën e flokëve. Ajo ka zgjedhur që të bëhet brune, por një brunë mjaft tërheqëse dhe seksi.

Share

Adele heq dorë nga muzika

Interpretuesja e shumë hiteve, Adele do të largohet përkohësisht nga muzika. Këngëtarja me famë botërore, do të përqëndrohet tek të qenurit nënë. Është vetë Adele ajo e cila gjatë një koncerti të mbajtur në Ëembley, ka njoftuar fansat e saj se po numëron ditët e saj për t’iu rikthyer jetës së vjetër, shkruan Indeksonline. 29-vjeçarja dëshiron që të kalojë kohë të plotë me djalin e saj Angelo. “Që të hënën në mëngjes unë do të jem vetëm një mama. Kjo është e gjitha që unë do të bëj dhe nukRead More

Share

Ja si ta shëroni djegien nga dielli

Është e kuptueshme se dhimbja e tmerrshme që vjen nga djegia e diellit nuk vlen që të qëndroni me orë të tëra në diell duke u përpjekur të merrni pak ngjyrë. Në rregull, ajo që është bërë deri tani është bërë. E dimë se sa e dhimbshme mund të jetë sidomos djegia e parë, andaj edhe po ju japim disa këshilla si të lehtësoni vuajtjet tuaja. Është teknikë shumë e thjeshtë, relaksuese dhe lehtëson menjëherë dhimbjet nga djegia e diellit. Ja se për çfarë keni nevojë: Kos i thjeshtë AloeRead More

Share

Shkuma e shampos dëmton flokët

Flokët janë pjesë e bukurisë së shumë femrave, andaj ndonjë dëmtim eventual i tyre mund t’i shqetësojë pamasë. Në këtë kuadër hyn përdorimi i tepruar i shampos, i cili mund t’i dëmtojë flokët. Specialistët thonë se flokët sa më shumë t’i lani aq më keq do të duken dhe se sipas tyre flokët duhet të lahen me shampo vetëm atëherë kur prodhimi i yndyrës është tejet i lartë. Ekspertët thonë se shampo heq qelizat e tepërta të lëkurës dhe vajin nga koka. Ata këshillojnë shampo pa sulfate e nëse nukRead More

Share

Ja cilët lojtarë kërkojnë gjigandët e Evropës

Kjo verë pritet të jetë mjaft intensive për klubet në kontinent, veçanërisht ato më të pasurat. Më poshtë mund të mësoni një përmbledhje se ku janë fokusuar gjigandët e Evropës. Real Madrid: Mbappe, është objektivi primar, Sulmuesi i Monacos shkëlqeu në sezonin e kaluar, duke u bërë po ashtu objektiv i pothuajse të gjitha top klubeve. Presidenti i klubit pëlqen edhe mbrojtësin Theo Hernandez. Barcelona: Veratti. Klubi blaugran prej kohësh është në kërkim të një lojtari që mund të zëvendësonte të larguarin Xavi, ndërsa që prej largimit të tij kanëRead More

Share

Share