Sunday, June 25th, 2017

 

Fotot më mahnitëse të festimit të Bajramit nga e mbarë bota

Fitër Bajrami festohet sot në Europë, SHBA dhe në të gjitha vendet myslimane. Besimtarët festojnë këtë festë të rëndësishme fetare me lutje duke e shënuar përfundimin e muajit të Ramazanit gjatë të cilit kanë agjëruar.

Share

Exit Poll-i kombëtar: PS merr 45-49 % të votave, PD e dyta, LSI e treta

Exit Poll i organizuar nga IPR Marketing, një kompani italiane sondazhesh e kontraktuar nga RTV Ora News, sugjeron se Partia Socialiste ka dalë forcë e parë e ndjekur nga Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim. Sipas këtij sondazhi të zhvilluar me një numër qytetarësh në të gjithë vendin pasi kishin votuar, Partia Socialiste merr 45-49% të votave, Partia Demokratike merr 30-34 %, Lëvizja Socialiste për Integrim 11-15%, LIBRA 1-3%, PDIU 3-5%.

Share

Bejta vizitoi Muftininë e qytetit

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, Kryetari i Komunës së Gostivarit, z. Nevzat Bejta i shoqëruar nga Shefi i kabinetit, z.Bashkim Hasani, qëndruan për vizitë në Muftininë e Bashkësisë Fetare Islame të Gostivarit. Delegacioni u prit nga Muftiu hfz. Shaqir ef Fetahu dhe kryesia e Muftinisë së Gostivarit. Në emër të qytetarëve, administratës komunale dhe në emrin e tij personal, kryetari Nevzat Bejta uroi Muftiun Shaqir ef Fetahu për Festën e Fitër Bajramit. “Një muaj, besimtarët e fesë Islame bënë sakrificën e tyre, bënë agjërimin e tyre dhe gjatëRead More

Share

RDK uron festën e Fitër Bajramit

Të nderuar besimtarë të besimit Islam, Sot, i themi lamtumirë muajit të shënjtë të Ramazanit, duke mbajtur me veti kujtimet e fundit për iftaret e përbashkëta me familjarë dhe shokë, lutjet e përbashkëta, largim nga dëshirat tona të urisë dhe etjes gjatë këtyre ditëve të gjata dhe durimit përkundër pengesave ditore, të gjitha këto për hirë të Zotit të Madhërishëm. Në këtë ditë të Fitër-Bajramit, kërkojmë nga i Plotëfuqishmi të pranojë agjërimin, lutjet, lëmoshën e dhënë, dhe veprat tona të mira. Fitër-Bajrami është një ditë gëzimi që nuk lidhet meRead More

Share

Ekipi realizues i Radio PRO FM-it ua urron Fitër Bajramin

Kemi kënaqësinë që t’ua urojmë festën e Fitër Bajramit. Shëndet, begati, mirëqenie dhe suksese për ju dhe familjet e juaja Ekipi Realizues i Radio PRO FM-it.

Share

Forumi Rinor Islam uron gjithë besimtarët festën e Fitër Bajramit

Forumi Rinor Islam uron gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Bajramit të Fitrit. “Në shënimin e fundit të agjërimit njëmujor, urojmë në pranimin e veprave nga Zoti i Lartësuar. Urojmë që çdo vepër e mirë në muajin e mëshirës, muajin e pastërtive shpirtërore, muajin e faljes, sakrificës e përkushtimit të reflektojë sot në këtë ditë feste. Me këtë rast, përgëzojmë gjithë ata që u përkushtuan gjatë kësaj periudhe në rizgjimin e vetes dhe vlerave si dhe në shumëfishimin e të mirave duke ecur drejt fitoreve. Në këtë ditëRead More

Share

Ali Ahmeti uron Fitër Bajramin

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka uruar të gjithë besimtarët mysliman për festën e Fitër Bajramit. Më poshtë ju sjellim urimin e plotë: Të dashur besimtar, Urime festën e madhe të Fitër Bajramit me dëshirat më të sinqerta për shëndet, urtësi, mirëqenie dhe harmoni në familjet tuaja. Ditët e mira si kjo vijnë pas një përkushtimi dhe sakrificash. Pas një periudhe krizash të një pas njëshme, dhe përkushtimit tonë të pa lëkundur për vlerat demokratike dhe rrugëtimin tonë euro-atlantik, Ju uroj ditë dhe vite të progresit dheRead More

Share

Share