Main Menu

Sunday, April 30th, 2017

 

Supë me xhenxhefil dhe karota

Kjo do të ishte një zgjidhje perfekte në këto ditë pranverore. Bëjeni pjesë të tryezës jo vetëm për shijen e mirë, por edhe për vlerat e shumta ushqyese. Përbërësit: 900 gram karota 950 ml lëng pule 2 lugë gjelle vaj ulliri 1 qepë 4 thelpinj hudhër 1 copë xhenxhefil 1 spec djegës 1 gotë ujë Kripë Piper i zi Përgatitja: Vendosni një tigan të madh me vaj ulliri në zjarr mesatar. Shtoni qepën, hudhrat, xhenxhefilin dhe specin e copëtuar. Skuqini për disa minuta, derisa të zbuten. Hidhni më pas karotatRead More

Share

Share