Main Menu

Thursday, April 27th, 2017

 

Provoni këtë recetë me hudhra që shëron një numër të madh sëmundjesh

Ky ilaç është i aftë të luftojë më shumë se 100 sëmundje për shkak të fuqisë anti-inflamatore që ka. Ju mund të dyshoni në efikasitetin e saj, por nëse e provoni, nuk do të humbisni asgjë, vetëm sa forconi sistemin tuaj imunitar, transmeton portali arbresh.info. Pritni 12 copë hudhra në katër pjesë dhe vendosni ato në një kavanoz xhami. Hidhni një litër verë mbi hudhra dhe mbylleni mirë kavanozin. Lërëni të qëndrojë pranë dritares, mundësisht aty ku bien rrezet e diellit, për 2 javë. Kavanozin tundeni 2 ose 3 herëRead More

Share

Nëse nuk mund të hiqni dorë nga cigarja, hani këto ushqime

Një në 10 njerëz gjatë vitit vdesin nga kanceri në mushkëri, bëjnë të ditur shumë studime. Kjo sëmundje alarmante me siguri se më së shumti i kap njerëzit që pinë cigare. Edhe ata që nuk e pinë cigaren duhet ti pastrojnë mushkëritë me anë të këtyre ushqimeve. 1.Grejfrut Konsumimi i këtij fruti së paku 4 herë në javë ndihmon mushkëritë në pastrim dhe lufton sëmundjen e kancerit. 2. Hudhra Antioksidantët që i përmban hudhra pastrojnë mushkëritë nga tymi i cigares. 3. Uji Së paku 8 gota ujë gjatë ditës duhetRead More

Share

Sheqerpare me arra

Përbërësit: 400 gr miell 100 gr sheqer 200 gr gjalpë 3-4 të verdha vezësh Arra të qëruara ( rreth 20-25 kokrra) Për sherbetin: 450 gr sheqer 600 ml ujë Gjethe sherebelë ose mullagë Përgatitja: Përgatitet sherbet duke hedhur në një tenxhere fillimisht sheqerin, ujin dhe fletët e sherebelës (këtë të fundit kush e dëshiron) dhe e lemë për një periudhe gati 30 minuta në zjarr mesatar që të shkrihet mirë sheqeri dhe të trashet. Më pas fillojmë përgatitjen e e sheqepareve duke përzier të verdhat e vezëve me sheqerin dheRead More

Share

Kifle të thata

Përbërësit: 1 majë të bukës 1 lugë të çajit sheqer 5 gota miell 1 gotë miell 1 lugë të gjellës kripë 1 gotë të çajit kopër 1 filxhan susam 200 gr gjalpë gjysmë gote vaj Përgatitja: Në 1 maje të bukës dhe 1 gotë ujë të vakët e shkrimë sheqerin dhe kripën, i hedhim miell dhe i shtojmë ujë të vakët dhe kështu fillojmë përgatitjen e brumit. Nga brumi i ndajmë disa kulaçe të vogla. E shkrijmë gjalpin dhe e përziejmë me vaj. Për tu bërë brumi më i butëRead More

Share

Share