Main Menu

Thursday, April 6th, 2017

 

Trekëndësha të ëmbël

Përbërësit: 125 gramë gjalpë gjysmë gote të çajit vaj bimorë gjysmë gote të çajit qumësht 1 e bardhë e vezës 2 lugë gjelle sheqer 2 gota miell 1 pluhur për pjekje Ndërmjet: 3 molla të grira në rende 2 lugë të gjellës sheqer 1 lugë e gjellës kanellë disa copë arra Përmbi: Sheqer pluhur Përgatitja: Mollët i premë në rënde dhe i vendosim në tigan së bashku me sheqer (i ziejmë deri sa t’iu largohet uji). Pastaj ia shtojmë sheqerin, kanellën, arrat dhe i largojmë nga zjarri. Përbërësit e tjerëRead More

Share

Share