Main Menu

April, 2017

 

5 ushqimet që duhet të hani rregullisht për një lëkurë që shkëlqen

Kur është fjala për shkëlqimin natyral të fytyrës, ju me të vërtetë reflektoni atë çka hani. Si pas një fytyre plot jetë si dhe pas një fytyre më probleme qëndron ushqimi. Janë vlerat ushqyese që ne marrim ato që luftojnë puçrrat, rrudhat, acarimin apo skuqjen e lëkurës. Duke ju shtyrë të hiqni dorë nga ushqimet e varfëra në vlera ushqyese, Living ju këshillon të konsumoni rregullisht ushqimet e mëposhtme nëse doni një lëkurë që shkëlqen nga brenda jashtë. 1.Turmerik Kjo erëz e fuqishme anti-inflamatore është e pasur në antioksidantë qëRead More

Share

Superfuqia e uthullës së mollës, ja problemet shëndetësore që shëron

Deri më tani uthullën e mollës e kemi përdorur në kuzhinë dhe si produkt kozmetike, por shumë pak prej nesh kanë patur njohuri rreth superfuqive të vërteta të këtij eliksiri si një medikament! Uthulla e mollës mund të shërojë më shumë se 10 probleme shëndetësore, e me këto të fundit nënkuptojmë ato të vërtetat si artrit, astmë, diarre etj. Siç kemi thënë dhe më herët uthulla e mollës është e pasur në përbërës antibakterialë, antiinflamatorë e antiseptik, po për të përfituar prej saj duhet të dini mënyrën e duhur tëRead More

Share

Share