Saturday, February 11th, 2017

 

Blero publikoi këngën “I wanna feel”

Ka kohë që Blero ka paralajmëruar këngën më të re në bashkëpunim me Zajmina Vasjarin, mirëpo ende nuk është publikuar zyrtarisht. Blero së fundmi ka publikuar këngën në versionin audio në SoundCloud. Ai në rrjetin social Facebook pas publikimit të linkut të kësaj këngë shkroi se, “Këngën ne bashkëpunim me Zaiminen, mund ta gjeni ne kualitetin me te larte ne “Soundcloud”, ndërkohë qe shume shpejte pritet te publikohet dhe ne YouTube”. “Nëse t’ka shku mendja ty me më ndërru me najkon, a e din sa shumë gabon”, është kjo njëRead More

Share

Drake kërcënohet nga ISIS?

Drake i ka mbijetuar zënkave me Chris Brown dhe Meek Mill, por duket se tashmë ai duhet të përballet me një armik të vërtetë dhe bëhet fjalë për ISIS. Sipas disa raportimeve të uebsajtit islamik, “Izaha.com”, grupi terrorist ISIS ka lëshuar një kërcënim publik kundër Drake. Sipas uebsajtit, Drake ka parë 4 vajza myslimane të mbuluara me shami në koncertin e tij. Drake raportohet t’ju ketë thënë atyre t’i heqin shamitë pasi duken më të bukura pa ato.

Share

Efekti “Trump”, qindra emigrantë të arrestuar në SHBA

Ka nisur të zbatohet në të paktën 6 shtete amerikane urdhëri i presidentit Donald Trump për arrestimin dhe dëbimin e emigrantëve të paligjshëm. Sikurse raportojnë vetë mediat amerikane, vala e operacioneve të nisura nga agjencitë federale për emigracionin dhe sigurinë e kufijve ka çuar në arrestimin e qindra personave vetëm në javën e fundit. Qëllimi i gjithë kësaj fushate është t’ua “mbledhë” rreth 11 milionë emigrantëve ilegalë që numërohen në Shtetet e Bashkuara, fillimisht duke i arrestuar e më pas duke i riatdhesuar. Në fokus janë emigrantët me precedentë penalë,Read More

Share

Profesoresha e VMRO-së tallet me platformën e Ali Ahmetit

Biljana Vankovska e cila është një nga profesoreshat më me zë të Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi” të Shkupit që mbështet politikat e partisë në pushtet vazhdon edhe më tej me avazin e vjetër të talljes së shqiptarëve dhe së fundmi ajo është tallur edhe me platformën e partive politike shqiptare. Profesoresha Vankovska ka shpërndarë në rrjetet sociale një ide të Martin Anatasovski i cili platformën shqiptare e quan të rrezikshme. “Kam një pyetje serioze deri te luftëtarët për drejtësi sociale që e lansuan Revolucionin e larmë: A e kuptoniRead More

Share

Iseni:Partitë maqedonase do bllokojnë punën e kuvendit për ligjin e gjuhës shqipe

Fati Iseni, profesori universitar në emisionin “Studio e Hapur” në televizionin Nova ka thënë se mekanizmin që e praktikoi BDI-ja kur bllokoi punën me 20 mijë amandamente, tani mund ta shfrytzëzojnë edhe partitë politike maqedone kur do të fjalë për të sjellur ligjin për gjuhën shqipe për përdorimin e saj në nivel shtetërorë. “Nëse marrim në mënyrë hipotetike, po supozojmë se partitë shqiptare po krijojnë koalicion më LSDM-në, a mundet dhe besoj se kjo do të ndodhë sepse VMRO-DPMNE-ja ka paralajmëruar se do të bllokojë funksionalizimin e institucioneve të shtetit,Read More

Share

Lutjet

Zoti ynë mos na bë neve me mizorët!” 7:47- Zoti ynë, na dhuro durim dhe na bën të vdesim muslimanë!” 7:126- “O Zoti ynë, na dhuro nga ana Jote mëshirë dhe na përgatit udhëzim të drejtë në tërë çështjen tonë Zoti ynë, ne Të kemi besuar, na regjistro me dëshmitarët”. (El-Maide: 83)- “ O Zot, unë jam i nevojshëm për çdo të mirë që ma zbret”. (El-Kasas: 24)- “ Zoti ynë na jep të mira në këtë jetë, të mira edhe në botën tjetër, dhe na ruaj prej dënimit meRead More

Share

Rregulla gjatë lutjes

1- Mos u lut nëse lutja në vete përmbanë idhujtari dhe risi. 2- Mos u lut duke kërkuar vdekjen nga Allahu. 3- Mos u lut për shpëjtimin e ndëshkimit nga ana e Allahut. 4- Mos u lut për atë që është e pamundur sheriatikisht dhe logjikisht. 5- Mos u lut që Allahu të shkatërrojë familjen, pasurinë dhe nefsin. 6- Mos u lut që Allahu ta sprovojë dikënd me mëkate. 7- Mos u lut për të ndërprerë lidhjet farefisnore. 8- Mos u lut për përhapjen e mëkateve dhe të këqiave. 9-Read More

Share

Anulohet Kongresi i PDSH-së, Menduh Thaçit vazhdon të mbetet kryetar

Menduh Thaçi vazhdon të mbetet lideri i PDSh-së, pasi Kuvendi Qendror ka refuzuar mbatjen e Kongresit të kësaj partie. Këtë e ka konfirmuar sot ish deputeti i PDSh-së, Imer Aliu, i cili ka theksuar se sot pas mbatjes së së mbledhjes së Kuvendit Qendror është refuzuar propozimi për thirrjen e Kongresit.. “Një lajm shumë i keq për armiqt e PDSH-së, Kuvendi Qendrorë njëzëri refuzon propozim vendimin për thirrjen e Kongresit. Një lajm shumë i mirë për PDSH-në, Menduh Thaçi ngel Kryetar i PDSH-së!”, shkruan ai në fb.

Share

Demant i partive: Aleanca për shqiptarët është koalicion tri palësh, nuk ka asnjë shkrirje

Aleanca për shqiptarët u ndërtua falë një angazhimi të jashtëzakonshëm të njerëzve të vullnetit të mirë, si një koalicion i tri subjekteve politike nëmes RDK, UNITETI, dhe LR-PDSH dhe demantojmë çdo tendencë të dashakeqëve për të dëmtuar Aleancën për shqiptarët, thuhet në reagimin e përbashkët të partive në lajmin e Alsat se ata po shkrihen si parti. “Aleanca për shqiptarët do të vazhdojë edhe në të ardhmen t’u bëjë ballë të gjitha tendencave dashakeqe për të krijuar huti te opinioni në përgjithësi, të gjitha në dëm të vijës kombëtare. AleancaRead More

Share

Janë arrestuar pesë shtetase të huaja nga një kafene e Gostivarit

Në një aksion të policisë, i cili mbrëmë është zbatuar në Gostivar, janë zbuluar dhe arrestuar pesë shtetase të huaja, informojnë nga SPB Tetovë. Sipas zëdhënësit të SPB Tetovë, Marijan Josifovski në objektin hotelerik “Meksiko Siti” në rrugën “Ilindenska” në Gostivar , diçka pas mesnate, janë kapur shtatë vajza të moshës prej 23 deri 38 vjeçare. Ato në lokal kanë qenë të angazhuara t’i argëtojnë mysafirët si këngëtare dhe valltare. Pas arrestimit është konfirmuar se dy janë shtetase të Republikës së Maqedonisë, tre nga Shqipëria dhe dy nga Kosova. PronariRead More

Share

Share