Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka pritur në takim karateistët e klubit “Asiart” nga Gostivari, kampionë që shënuan rekord historik në kamionatin shtetëror të karatesë që u mbajtë në qytetin tonë dhe i sollën Gostivarit 12 medalje nga të cilat 5 të arta dhe 7 të bronzta. KëtaMë tepër…

Qyteti i Ferizajit të shtunën ishte mikpritës i turneut tradicional të karatesë, “Kosova Karate Senior Open 2022”. Mes 16 garuesve nga Kosova, në këtë event u përfaqësua edhe Klubi i Karatesë “Fati” nga Tetova me anë të karateistit, Doan Osmani. Në konkurencë interesante në kategorinë absolute, gostivarasi performoi në nivelMë tepër…

Kombëtarja e Shqipërisë sonte do të zhvillojë ndeshjen me të rëndësishme deri më tani në kuadër të ciklit kualifikues për në kampionatin botëror ”Katar 2022”. Të përzgjedhurit e Edoarado Rejas do të takohen me kundërshtarin direkt për vendin e dytë në grup, Poloninë. ”Kuqezinjtë” kanë 15 pikë dhe janë nëMë tepër…

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll pësoi disfatën e dytë dhe tani kualifikimi në balotazh në Botërorin “Katar 2022” nuk varet nga Maqedonia. Trajneri i Maqedonisë, Blagoja Milevski beson se Gjermania trego klasin kur duhej dhe se ekipi është përgjigjur mirë taktikës së shtruar, vetëm në pjesën e parë. “Dua tëMë tepër…

Brazili prish serinë perfekte të fitoreve në eliminatoret e Botërorit “Katar 2022”. ‘Seleçao”, në raundin e 11-të ndeshjeve barazoi 0-0 me Kolumbinë në stadiumin e Barranquillas, ku të dyja skuadrat zhvilluan një lojë të kujdesshme, me qëllim kryesor për të mos humbur. As prania e Neymar Juniorit në fushë nukMë tepër…