Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, u ndal në vendin e 74 në renditjen e fundit të FIFA-s. Me këtë rast, Maqedonia ka shënuar rrënie për 2 vende nga muaji gusht, pasi që në 6 ndeshjet e fundit nuk ka shënuar asnjë fitore, duke regjistruar edhe 3 barazime. Nga kombëtaret nëMë tepër…

Disa rekorde u regjistruan në natën e parë të Champions League. Që në ndeshjen hapëse, pjesëmarrja e Cristiano Ronaldo shënon barazimin e ndeshjeve të luajtura në Champions me Icker Casillas, të dy kanë nga 177 prezenca. Portugezi pritet ta kalojë këtë rekord në ndeshjet e dyta në grup. Goli qëMë tepër…

Pas tetë ndeshjeve të zhvilluara mbrëmë, sonte do të zhvillohen edhe tetë ndeshje tjera tejet interesante në kuadër të Ligës së Kampionëve. Padyshim, vëmendja kryesore sonte do të jetë te ndeshjet, Inter – Real Madrid dhe Liverpool – Milan. Në kuadër të grupit D, Interi do të jetë nikoqir iMë tepër…

Tjetër barazim për Shkëndijën i 4-ti në 6 takime për kuqezinjtë tetovarë në këtë sezon të kampionatit maqedonas. Skuadra e Bruno Akrapovic nuk shfrytëzoi dot faktorin fushë teksa në Ecolog Arena barazoi 0-0 përballë Shkupit në sfidën që mbylli javën e 6-të. Një pikë për kampionat e Maqedonisë edhe nëMë tepër…