Shoqata “Bashkarisht Mundemi” bëhet me qendër moderne ditore për fëmijët me nevoja të veçanta

Pas tre vitesh nga themelimi, shoqata për persona me nevoja të veçanta “Bashkarisht Mundemi” bëhet me…

Komedia “VES VES” rikthehet të shtunën dhe të dielën në skenën e Teatrit të Gostivarit

Të shtunën dhe te dielën ne ora 18:00, në Teatrin e Gostivarit nën regji të Kushtrim…

Mahir Azizi nga Çegrani merr vendine tretë në festivalin ndërkombëtar “THE CALL OF WINTER 2021”

Këngëtari i talentuar nga Çegrani i Gostivarit, Mahir Azizi, e ka zënë vendin e tretë në…

Reagon Imami nga Prishtina: “Për’puthen” është “çmenduri”, shkatërrim për rininë

Në xhaminë “Hasan Beg” në 4 Llullat në Prishtinë hytbja e sotme nga imami Husamedin Abazi…

Ndahet nga jeta prof. Hatip Useini

Nga një sëmundje e papritur, sot në orët e para të mëngjesit ka ndërruar jetë profesori…

Filmat që duhet t’i shihni gjatë festave

Vitet e fundit, filmat dedikuar krishtlindjeve, janë rikthyer, edhe më të dashura për ne, se kurrë…

Ersin Sulejmani doktori më i ri i shkencave juridike

Botës Akademike në Republikën e Maqedonisë së Veriut i shtohet edhe një doktor i shkencave juridike.…

Fizikanti nga Gostivari Kimet Jusufi shpallet “Shkencëtar i vitit”

Një rast interesant ka ndodhur këto ditë në Gostivar. Kimet Jusufi, një fizikant nga ky qytet…

20 thënie të bukura holandeze

Holanda njihet si një prej vendeve më të përparuara të botës, qoftë si një demokraci e…

Ndërroi jetë profesori i artit nga Gostivari Meli Zenku

Ka ndërruar jetë mëngjesin e së dielës në moshën 76 vjeçare ikona e artit figurativ, Meli…

Share