OBSH: Mbi 348 mijë të infektuar brenda 24 orëve në botë

Më shumë se 348.000 raste të koronavirusit janë regjistruar në botë gjatë 24 orëve të fundit,…

Pse shumica e rusëve nuk duan të vaksinohen? Teoritë në të cilat ata besojnë

Më shumë se 60% e rusëve thanë se nuk janë të gatshëm të marrin një vaksinë…

Gjermania shtyn sërish izolimin

Kancelarja gjermane Angela Merkel takohet sot me 16 kryeministrat e landeve për të diskutuar për masat…

Gjermania shënon mbi 9 mijë raste të reja me COVID-19

Gjermania ka regjistruar mbi 9 mijë raste të reja me COVID-19. Gjermania ka publikuar bilancin e…

Australia zgjat deri në fund të qershorit mbylljen e kufijve

Qeveria australiane ka zgjatur mbylljen e kufijve ndërkombëtarë deri më 17 qershor, për shkak të shfaqjes…

Teksasi i jep fund masës për vendosje të maskës

Teksasi ka marrë vendim për të shfuqizuar masën për vendosje të maskës dhe bizneseve do t’iu…

Çfarë është pasaporta e BE-së për vaksinim?

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka thënë këtë javë se Komisioni Evropian do…

Austria vendos për lehtësimin e mëtejshëm të masave antiCOVID-19

Qeveria e Austrisë mori sot vendim për lehtësimin e mëtejshëm të masave epidemiologjike me hapjen e…

Ekspertët Gjerman: Zgjatje e bllokimit antiCOVID-19 për të luftuar valën e tretë

Eksperti më i lartë gjerman për Kujdesin Intensiv, Gernot Marx, i ka kërkuar qeverisë federale të…

Mbi 60 % e rusëve nuk dëshirojnë të marrin vaksinën Sputnik V

Pothuajse dy të tretat e rusëve nuk dëshirojnë të marrin vaksinën ruse të koronavirusit, Sputnik V…

Share