Marrëveshja për bashkëpunim teknik hap kapitull të ri në marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në kuadër të vizitës së punës në Japoni, realizoi takim me Ministrin e Punëve të Jashtme të Japonisë, Joshimasa Hajashi.   Ministrat e filluan takimin me nënshkrimin e Marrëveshjes përMë tepër…

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari i shoqëruar nga kryesuesi i Këshillit komunal, Valboni Limani qendrojnë këto ditë për vizitë në SHBA. Edhe një delegacion nga Kosova, drejtuar nga kryeministri Albin Kurti, poashtu këto ditë kanë nisur një vizitë në Amerikë. Delegacioni nga Gostivari dhe Kosova mbrëmë kanë marrëMë tepër…

U ndje në Gostivar, Shkup dhe Tetovë! Observatori sizmologjik me detaje rreth intensitetit të tërmetitObservatori sizmologjik i Maqedonisë së Veriut njofton se rrjeti pranë fakultetit Matematiko-natyrorë në Shkup ka regjistruar tërmet 296 kilometra në veriperëndim të Shkupit me prejardhje nga Bosnja dhe Hercegovina. Nga Observatori Sizmologjik njoftojnë se tërmeti nëMë tepër…

Ministria e Shëndetësisë: 2827 testime, 325 qytetarë të infektuar, 9 humbje jete dhe 563 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve.Çdo qytetar mbi 18 vjeç, mund të vaksinohet nëMë tepër…

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se të premten është regjistruar një viktimë me koronavirus. Sipas Ministrisë, në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 25 persona të infektuar me këtë virus, pas testimit të 2.370 mostrave. Autoritetet shëndetësore kanë thënë se më 8 tetor, 362 persona janë shëruarMë tepër…