Kosovë:591 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi se të enjten janë regjistruar shtatë viktima dhe…

Kosovë:KQZ-ja shpallë rezultatet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë shpalljen e rezultateve për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të…

Rama: Pres shumë lajme të mira, ja kur do të nisë vaksinimi masiv në vendin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për procesin e vaksinimit duke paralajmëruar se muajt e…

Shqipëri:851 raste të reja dhe 21 viktima nga Covid-19

851 persona kanë rezultuar pozitivë për COVID-19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit. 21 të…

Kroaci:Tërmet 4.1 ballësh godet vendin duke shkaktuar dëme të shumta materiale

Kroacia është tronditur nga një tërmet 4.1 ballë mëngjesin e sotëm rreth orës 5:37. Sipas Volcano…

Kosovë:488 raste tq reja dhe 8 viktima nga Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorwt private me…

Dialogu Kosovë-Serbi, Osmani: Presim koordinim shumë të madh me BE-në dhe SHBA-të

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, sot pas takimit me të dërguarin e BE-së në…

Shqipëria merr notë pozitive për integrimin, Rama kërkon vaksinën! Zbardhet takimi i kryeministrit me zyrtarët e BE në Bruksel

Kryeministri Rama mori vlerësime pozitive sa i takon përmbushjes së kritereve për zhvillimin e Konferencës së…

Kosovë:Mbi 20 mijë zarfe me vota nga diaspora janë refuzuar

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar procesin e vlerësimit të pakove me fletëvotime nga jashtë, ku…

Universiteti i njohur në SHBA: Shqipëria, kampion botëror për virusin COVID-19 gjatë shkurtit

Shqipëria është një nga vendet më të prekura në kontinentin europian nga pandemia e COVID-19, bazuar…

Share