RMV:347 raste të reja,11 viktima dhe 378 të shëruar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 2.013 teste dhe konfirmohen…

Nga 1 shkurti pritet të kthehet e gjithë administrata e Maqedonisë në punë me përbërje dhe me orar të plotë

Qeveria njofton se duke marrë parasysh numrin e të infektuarve nga coronavirus, nga 1 shkurti 2021…

Infektologu Cana: Numri i të infektuarve është ulur për shkak të uljes së testimeve

Numri i ulët i rasteve pozitive ndodh si pasojë e mosbërjes së testimeve të mjaftueshme, deklaroi…

RMV:307 raste të reja,14 viktima dhe 658 të shëruar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 1854 teste dhe konfirmohen…

RMV:Nga mesnata lirohen derivatet e naftës

Prej sonte në mesnatë çmimet me pakicë të benzinave EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, si dhe…

RMV:409 dënime për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit (21/22.01.2021) në gjithë territorin e vendit janë regjistruar gjithsejtë 409 shkelje…

Qeveria publikon pagat e kabinetit qeveritar!

Qeveria e vendit në web faqen e Qeverisë ka publikuar pagat e kabinetit qeveritar. Sipas asaj…

RMV:356 raste të reja,15 viktima dhe 587 të shëruar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 1.906 teste dhe konfirmohen…

ASh: LSDM mashtron edhe qytetarët edhe Lëvizjen Besa, grafa etnike nuk do të përfshihet në letërnjoftime

Nga partia opozitare Aleanca për Shqiptarët akuzojnë për mashtrim kryeministrin Zoran Zaev dhe Lëvizjen Besa. “Pas…

Votohet ligji, regjistrimi i popullsisë në Maqedoni do të bëhet në prill

Kuvendi miratoi propozim-ligjin për regjistrimin e popullsisë me 62 vota “për”, asnjë “kundër” dhe asnjë “të…

Share