13 gjëra që i përdorim akoma pa e kuptuar se është koha t’i hedhim larg

Ne nuk hezitojmë të hedhim produktet ushqimore të skaduara, sepse e dimë që ato mund të…

Maska fytyre me kafe që bëjnë mrekulli për lëkurën tuaj!

Maska e parë me kafe dhe kokos për shkëlqim të lëkurës Kafeja është një antioksidant dhe…

8 Veshje që ta prishin bukurinë edhe nëse ke format të përsosura të trupit…

Psikologët janë të sigurt se imazhi ynë ndikon në humorin dhe besimin tonë. Njerëzit rreth nesh…

5 hile për të bërë vetullën perfekte

Vetullat janë aq të vështira për t’u rregulluar saç duket! Instagrami dhe mediat e tjera sociale…

10 veprime të përditshme që e bëjnë lëkurën tuaj të duket 10 vjet më e vjetër

Sekreti i shëndetit dhe rinisë njihet nga të gjithë: ushqimi i shëndetshëm dhe sportet kanë qenë…

Trajtimi me portokall që largon të gjitha shenjat nga fytyra

Kur ekspozimi i lëkurës me diellin dhe faktorët e jashtëm është i madh edhe kujdesi për…

Dy truket e bukurisë që do t’ju bëjnë të dukeni si të ishit 18 vjeç

Ndërkohë që mendjet më të mira në shkencë dhe mjekësi po punojnë shumë në shpikjen e…

Ilaç natyral kundër zbokthit

Sigurisht se ndodh që disa kohë brenda vitit të keni problem me zbokthin. Padyshim se keni…

Kjo është vitamina që largon rrudhat dhe forcon lëkurën

Mos shpenzoni para me produkte industriale, këtë vitaminë mund ta merrni natyrshëm përmes ushqimeve. Bëhet fjalë…

Kjo është metoda aziatike e kujdesit ndaj lëkurës që ju garanton rini të përhershme

Shumë vajza dhe gra në botë tashmë dalin nëpër rrugë me shirita me ngjyrë që kanë…

Share