KIFLE ME ARRA: RECETË E CILA BARTET NGA GJENERATA NË GJENERATË!

Përgatitja: Në një enë më të madhe qitni miellin, margarinën, sheqerin pluhur, arrat e bluara, vajin,…

Fileto pule në kubikë të marinuar në furrë

2 fileto pule2-3 lugë majonezë3-4 lgj djathë kaçkavall të grirë1 filxhan kornfleks misri½ lugë çaji kerriKripë,…

Speca të pjekur e të mbushur

Përbërësit: – 4 speca të kuq;– 200 g djathë;– 200 g kaçkavall të grirë në rende;–…

Këto shtatë ushqime nuk duhet t’i ngrohni kurrë në mikrovalë, ja arsyet

I shpikur për herë të parë në vitet 1940 rastësisht, mikrovala është tani një nga pajisjet…

10 gabime kuzhine që i keni bërë për vite me radhë

Veprimet dhe krijimet e pafund që ndodhin në kuzhinën tuaj mund ta bëjë të vështirë të…

Si t’i mbajmë sa më gjatë të freskëta pemët dhe perimet

Disa artikuj nuk mund të qëndrojnë të freskëta për një kohë të gjatë, andaj shpejt kalben,…

Specat e mbushur me djathë në kavanoz

Kavanozat me speca ruani në vend të ftohtë dhe të errët Përbërësit: – 1,5 kg speca…

Fileto pule të pjekura në furrë me hudhër dhe djathë

Mishi i pulës është jo vetëm i shijshëm, por edhe një mik i mirë organizmit tuaj.Ai…

Krempite e parezistueshme: Kremoze dhe me shije të mrekullueshme, e duan të gjitha gjeneratat!

Ëmbëlsirë e shkrifët dhe të butë, me një shije shumë karakteristike Ju nevojiten kore të gatshme…

Kifle me arra: Recetë e cila bartet nga gjenerata në gjeneratë!

Recetë me shije të lehtë dhe butësi delikate Përbërësit: – 400 gramë miell;– 250 gramë margarinë;–…

Share