Shishqebap shtëpie – Receta e duhur për shije të paharrueshme

Në doni të shtroni një shije fantastike në tryezë e të mblidhni menjëherë gjithë familjen rreth…

E përdorim të gjithë, ky është rreziku që na kanoset nga letra e aluminit

Letra e aluminit nuk mungon asnjëherë në raftet e kuzhinës. Këtë letër shkëlqyese e përdorim për…

Hallva – Delikatesa shqiptare

Fantastike në shije, krejt e lehtë në përgatitje, hallva vijon të mbetet një nga ëmbëlsira klasike,…

Sekrete të vogla të profesionistëve të kuzhinës

Mjeshtërit e zanatit janë të gatshëm të ndajnë këshilla të mira me fillestarët e kuzhinës Ja…

Makarona me proshutë dhe ajkë kosi të mbushur me salcë kërpudhash

Vakt i shpejt, i shijshëm me makarona me të cilin do të kënaqet e gjithë familja…

KIFLE ME ARRA: RECETË E CILA BARTET NGA GJENERATA NË GJENERATË!

Përgatitja: Në një enë më të madhe qitni miellin, margarinën, sheqerin pluhur, arrat e bluara, vajin,…

Fileto pule në kubikë të marinuar në furrë

2 fileto pule2-3 lugë majonezë3-4 lgj djathë kaçkavall të grirë1 filxhan kornfleks misri½ lugë çaji kerriKripë,…

Speca të pjekur e të mbushur

Përbërësit: – 4 speca të kuq;– 200 g djathë;– 200 g kaçkavall të grirë në rende;–…

Këto shtatë ushqime nuk duhet t’i ngrohni kurrë në mikrovalë, ja arsyet

I shpikur për herë të parë në vitet 1940 rastësisht, mikrovala është tani një nga pajisjet…

10 gabime kuzhine që i keni bërë për vite me radhë

Veprimet dhe krijimet e pafund që ndodhin në kuzhinën tuaj mund ta bëjë të vështirë të…

Share