Trendet e teknologjisë në 2021

Viti i ri 2021 mund të jetë i pakëndshëm për firmat më të mëdha të teknologjisë…

Top 10 torrent faqet më të vizituara të vitit 2020

TorrentFreak e ka bërë listën me 10 faqet më të kërkuara të vitit 2020 për torrent.…

Edhe pas përfundimit të mbështetjes, Windows 7 përdoret nga miliona përdorues

Një vit pasi Microsoft zyrtarisht i dha fund mbështetjes për sistemin operativ 10 10 vjeçar, Windows…

Gjërat më të kërkuara në Google këtë vit

Sipas të dhënave të publikuara në Internet, fjalët më të kërkuara në Google është rrjeti social…

Karikimi i telefonit gjatë natës e dëmton atë

Telefoni celular tashmë është kthyer në objektin e pandashëm dhe shumë të nevojshëm për secilin prej…

Mësoni një gjuhë të re këtë vit? Ky aplikacion ju bën të flisni në vetëm 3 javë

Çdokush mund të flasë një gjuhë me “Babbel”, edhe nëse jeni një fillestar i plotë që…

Mënyra si të postoni foto në Instagram direkt nga kompjuteri

E keni vënë re që ndonjëherë përgatitja për postimet e Instagram-it, apo captions-at janë si punë…

A mbaron shpejt bateria e telefonit tuaj? Ja se kush e shpenzon më së shumti atë!

Shumica e përbërësve të telefonit tuaj konsumojnë energji të baterisë në një mënyrë apo në një…

Krijohet aplikacioni që parashikon se sa gjatë do të jetoni, ja si funksionon

Një aplikacion i ri synon të parashikojë jetëgjatësinë tuaj, si dhe rrezikun e sulmit në zemër…

Krijohet avioni me shpejtësi pesë herë më të madhe se ajo e zërit, arritja në SHBA për 90 minuta

Air Force One ka realizuar një avion supersonik, i cili pritet të dalë në treg në…

Share