UFO-t, jo më një mister/ CIA zbulon online të gjithë arkivin e dokumentave

UFO-t nuk do të jenë më një mister. CIA ka lejuar që i gjithë arkivi i…

Profesori i Harvardit: Një anije fluturuese aliene, vizitoi Tokën në vitin 2017

Një profesor i Harvardit beson se mbetjet e një lloj mjeti fluturues të huaj ka vizituar…

2020 nuk ishte një vit i shkëlqyeshëm në Tokë – por çfarë ndodhi në hapësirë?

Viti 2020 ka qenë një vit i vështirë për planetin Tokë, me pandeminë e coronavirusit që…

Rruga e qumështit mund të jetë përplot me qytetërime tashmë të humbura nga aliene, që janë asgjësuar nga vetë teknologjia e tyre

Galaktika Rruga e Qumështit mund të jetë shtëpia e qytetërimeve të huaja, por sipas një studimi…

Fenomeni që ndodh një herë në 800 vjet, do ta shikoni në ditët e ardhshme

Në ditët e ardhshme do të rikthehet një fenomen që shfaqet një herë në 800 vjet.…

Shkencëtarë kanë identifikuar një planet që është më i banueshëm se Toka

Kërkuesit thonë se me përparimet e tanishme teknologjike, ne duhet të përqendrohemi tek mbrojtja e planetit…

Një vrimë e zezë supermasive nga epokat e lashta të Universit

Astronomët kanë zbuluar një tufë galaktikash, një vrimë e zezë supermasive në qendër të saj që…

Super Hëna/ Sonte të gjithë me sytë nga qielli për të parë spektaklin qiellor

Sot në mbrëmje qielli do të ketë një pamje spektakolare, sepse është Super Hëna. Si çdo…

Shfaqet një “objekt misterioz” në orbitën e tokës

Ky është një objekt shumë i komplikuar dhe ka nevojë për të dhëna që të përcaktohet…

Fenomeni sekret në polet e Tokës, NASA nis hetimet

Tre misione hapësinore të NASA-s do të studiojnë fushën magnetike të Tokës për të zbuluar pse…

Share