Gjendet monoliti i katërt në brigjet jugore të Anglisë

Një monolit i katërt, i ngjashëm me ata që gjenden në SH.B.A. dhe Rumani, u zbulua të dielën…

Monoliti identik me atë në SHBA shfaqet edhe në Ballkan

Paraqitja e strukturës misterioze në shtetin ballkanik vjen pothuajse në të njëjtën kohë kur monoliti u…

Krijesa misterioze në ujëvarën islandeze

Agjencia e lajmeve gjermane Reuters ka shpërndarë një video ku dallohet një krijesë e çuditshme në…

Pentagoni e konfirmon: Videot e UFO’ve janë plotësisht autentike

Departamenti i Mbrojtjes këtë javë ka bërë publike tre video ku shihen fenomene ajrore të panjohura.…

‘Gurët e gjallë’ të Rumanisë: Rriten dhe shumohen sa herë që bie shi

Në natyrë ka fenomene të habitshme dhe shumë të çuditshme, të cilat edhe na bëjnë të…

Fakte për vendin që qeveria amerikane nuk po lejon të vizitohet

‘Area 51’, zona e cila nuk po lejohet të futet në të, ka qenë temë diskutimi…

Shkencëtarët zgjidhin misterin: Stolitë e Tutankamonit kanë prejardhje jashtëtokësore

Shkencëtarët australianë kanë zgjidhur enigmën e cila i ka intriguar shkencëtarët tash e më shumë se…

Janë gjetur mbetjet e alienit, që ka pasur shumë ngjashmëri me njeriun

Janë gjetur mbetjet e një krijese shumë të çuditshme në Gjermaninë Veriore, në afërsi të vendit…

Buzz Aldrin: “Alienët na urdhëruan që të largoheshim nga Hëna”!

Ja një intervistë e shkurtër, e bërë me ishastronomin Buzz Aldrin, e cila konfirmon atë që…

Trekëndëshi i Bermudës, ja si shpjegohet “zhdukja misterioze” shkencërisht

Profesor Joseph Monaghan dhe studenti David May nga Universiteti Monash në Australi, në bazë të hulumtimit…

Share