Njeriu më i gjatë në botë që bën gjithçka tjetër të duket e vogël!

Njeriu më i gjatë i gjallë në botë është Sultan Kosen nga Turqia. 38-vjeçari, kur ishte…

Kush është QAnon, teoria konspirative e ekstremit të djathtë që nxit dhunën në SHBA

Kongresit Amerikan e shkarkoi të enjten kongresmenen republikane Marjorie Taylor Greene nga postet që mbante në2…

Udhëtimi nga shtëpia në zyrë do të llogaritet orar pune në Zvicër

Në Zvicër nga 1 janari, udhëtimi në shtëpi-zyrë, qoftë me tren apo autobus, mund të konsiderohet…

Për 130 euro ka bërë një mini shtëpi që e tërheq me biçikletë

Shtëpia peshon vetëm 27 kilogramë, kështu që ai lehtë mund ta tërheqë atë me biçikletën e…

Ndiheni të pasigurt me veten? Këto janë tetë sinjalet që ju tregojnë se duhet të hiqni dorë nga…

Sjellja që tregon pasiguri është toksike dhe mund ta bëjë jetën tonë të mjerueshme. Nëse nuk…

Dalin në treg çizmet anti-Covid për të ruajtur distancën

Një këpuctar nga Rumania, i cili bëri këpucë të mëdha gjatë valës së parë të epidemisë…

E premte 13, ditë e keqe për historinë/ Ja 5 raste të çuditshme por shumë të vërteta!

Këto janë pesë prej historive të marra nga “të premtet e datës 13” ndër dekada, që…

Holandezja i bën gaz të botës maqedonasit

Një shtetase holandeze e cila për disa vite është duke jetuar në Maqedoni, ka shkruar një…

Mitet e konspiracionet e shumta për koronavirusin

bota vazhdon të përballet me koronavirusin e ri, ajo po ndeshet në të njëjtën kohë edhe…

“Shokon” shkencëtari: Virusin e solli meteori që goditi Kinën në Tetor 2019

Chandra Wickramasinghe, një shkencëtar britanik i lindur në 1939 në Sri Lanka, ka befasuar jo pak…

Share