Pentagoni konfirmon vërtetësinë e pamjeve të sapo rrjedhura që tregojnë pamje të shumta të UFO-ve

Pentagoni ka konfirmuar vërtetësinë e pamjeve të sapo rrjedhura që tregojnë pamje të shumta të UFO-ve…

Tre asteroidë të mëdhenj sa fusha e futbollit do të bëjnë rrugëtimin më të afërt nga Toka, javën e ardhshme

Tre asteroide të mëdha do të bëjnë rrugëtimin e tyre më të afërt orbitale në Tokë…

Njeriu më i gjatë në botë që bën gjithçka tjetër të duket e vogël!

Njeriu më i gjatë i gjallë në botë është Sultan Kosen nga Turqia. 38-vjeçari, kur ishte…

Ndërron jetë nga Kovidi aktori Luran Ahmeti

Betejën me koronavirusin e ka humbur edhe artisti shqiptar Luran Ahmeti. Ai ishte vetëm 46 vjeç.…

Gostivar:Mice Jankulovski vjen me ekspozitën “50 vjet krijimtari”

Me rastin e 50 viteve të punës dhe krijimitarisë së tij, Mice Jankulovski në Pallatin për…

Shoqata “Bashkarisht Mundemi” bëhet me qendër moderne ditore për fëmijët me nevoja të veçanta

Pas tre vitesh nga themelimi, shoqata për persona me nevoja të veçanta “Bashkarisht Mundemi” bëhet me…

Komedia “VES VES” rikthehet të shtunën dhe të dielën në skenën e Teatrit të Gostivarit

Të shtunën dhe te dielën ne ora 18:00, në Teatrin e Gostivarit nën regji të Kushtrim…

Çfarë fshihet pas ekzistencës së Planetit të Nëntë, pse askush nuk e ka parë?

Gjëra të çuditshme po ndodhin në skajet e jashtme të sistemit tonë diellor. Një objekt deri…

Pamje nga ulja e suksesshme e NASA-s në Mars

NASA zbarkoi një rover të ri robotik në Mars të Enjten, përpjekja e saj më ambicioze…

Kush është QAnon, teoria konspirative e ekstremit të djathtë që nxit dhunën në SHBA

Kongresit Amerikan e shkarkoi të enjten kongresmenen republikane Marjorie Taylor Greene nga postet që mbante në2…

Share