Sot në orët e pasditës ndërroi jetë shkrimtari Begzat Begzati nga Gjenovica e Gostivarit Varrimi do të bëhet nesër (28.05.2022) me iqindinë në varrezat e fshatit Gjonovicë. Axha Begzat ishte njeri i mirë, i urtë dhe fisnik. Ishte njeri i dijes si në aspektin arsimor ashtu edhe në aspektin fetar.Më tepër…

Me datë 22.05.2022 në ora 17.00 në rrugën “JNA” në Gostivar, zyrtarë policorë të SPB Tetovë – DPB Gostivar kanë privuar nga liria personat M.M. (37) nga Plasnica, A.Sh.(30), I.A.(24), H. Gj.(26) dhe E.E. (22), të katër nga Kërçova, për shkak se tek ata është gjetur dhe konfiskuar marijuanë dheMë tepër…

Mbrëmë zyrtarët policorë të SPB Tetovë – Departamenti për Punë të Brendshme Gostivar, kanë privuar nga liria 43-vjeçarin B.M. nga rrethina e Gostivarit, i cili paraprakisht e kishte sulmuar fizikisht një gruaje 55- vjeçare nga Gostivari me të cilën ishte në lidhje dashurie. I njëjti është ndaluar në Stacionin PolicorMë tepër…

Dje në ora 16:50, në Banjicë të Poshtme të Gostivarit, zyrtarë policorë të SPB Tetovë- Departamenti për Punë të Brendshme Gostivar kanë privuar nga liria 40-vjeçarin S.A. nga Balindolli i Gostivarit, i cili nga bashkëshortja e tij 29-vjeçare ishte denoncuar se një ditë më parë rreth orës 14.00 në rrugënMë tepër…