RMV:347 raste të reja,11 viktima dhe 378 të shëruar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 2.013 teste dhe konfirmohen…

Reuters: Goditje për planin e vaksinimit në BE, kompania ul me 60% furnizimin me doza

AstraZeneca ka informuar Bashkimin Europian të premten se do të dorëzojë rreth 60% më pak vaksina…

Nga 1 shkurti pritet të kthehet e gjithë administrata e Maqedonisë në punë me përbërje dhe me orar të plotë

Qeveria njofton se duke marrë parasysh numrin e të infektuarve nga coronavirus, nga 1 shkurti 2021…

Gjermania kalon 50 000 viktima që nga fillimi i pandemisë, 859 viktima në 24 orë

Gjermania ka numëruar më shumë se 50 000 viktima që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit,…

Infektologu Cana: Numri i të infektuarve është ulur për shkak të uljes së testimeve

Numri i ulët i rasteve pozitive ndodh si pasojë e mosbërjes së testimeve të mjaftueshme, deklaroi…

RMV:307 raste të reja,14 viktima dhe 658 të shëruar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 1854 teste dhe konfirmohen…

RMV:Nga mesnata lirohen derivatet e naftës

Prej sonte në mesnatë çmimet me pakicë të benzinave EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, si dhe…

Mbi 98 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka shkuar në mbi…

Joe Biden me masa të gjendjes së luftës, kundër koronavirusit. Çfarë parashikohet

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, nënshkroi një mori urdhrash ekzekutivë, derisa shpalosi një strategji…

A do të mbyllen sërish kufijtë vendet e BE-së?

Në një video-samit krerët e vendeve të BE-së u konsultuan lidhur me krizën e coronavirusit dhe…

Share