Met Gala është një nga netët më të mëdha në botën e modës. Gala, e njohur zyrtarisht për përfitime për Institutin e Kostumeve, është një ngjarje magjepsëse, që fillon ekspozitën vjetore të modës të Muzeut Metropolitan në Neë York. Çdo vit, tema e Gala-s lidhet me ekspozitën. Për herë tëMë tepër…

Në botën e modës, ka rregulla që duhet të ndiqen për të mos bërë gabime që çojnë në prishjen e pamjes që ne jemi të etur të shfaqemi. Ku shumë burra bëjnë gabime kur zgjedhin stilin e duhur për ta. Këtu janë shtatë gabime të modës që bëjnë shumica e meshkujve. 1-Më tepër…

Stina e verës ofron një sërë mundësish për kombinimet e stilit. Por ka disa ” mëkate stilistike” që krijojnë efektin e kundërt të të qenit elegant. Duhet t’i identifikoni këto gabime dhe të mos i përsërisni më. Përdorimi i rrobave me një masë më të madhe Është shumë e rëndësishmeMë tepër…

Disenjatorët thonë se kjo pranverë është e paimagjinueshme pa një nuancë të ngjyrës së gjelbër. Do të dominojë skenën e modës dhe çdo femër me stil duhet të ketë të paktën një rrobë në këtë ngjyrë. Pavarësisht nëse jeni bionde apo e zeshkane, kjo ngjyrë do t’ju përshtatet në mënyrëMë tepër…