Hani spinaq për jetë pa stres

Radikalët e lirë janë nënprodukte të metabolizmit. Ata mund të shkaktojnë stres oksidativ, gjë që shkakton…

A është i shëndetshëm uji me gaz? Eskpertët do t’ju habisin

Uji me gaz mund të jetë një alternativë e mirë në vend të pijeve të gazuara,…

Cili është ilaçi magjik që e shëron koronavirusin, e cili nuk kryen asnjë funksion? (Lista)

Gjatë javëve të fundit disa medikamente dhe solucioine tërhoqën vëmendjen në luftën kundër koronavirusit. Por jo…

Këto të mira ia bëni shëndetit tuaj nëse pini rasoj

Në zonat më të thella të vendit qasja ndaj mjekësisë moderne ka qenë prej kohësh e…

Kush e ka kaluar Covidin ka nivel të ngjashëm të mbrojtjes me të vaksinuarit

Sipas një studimi të ri, njerëzit që janë shëruar nga koronavirusi kanë nivel të ngjashëm të…

Gjërat që nuk duhet të bëni menjëherë pasi të keni ngrënë

Shumë prej nesh jetojnë me një mungesë të vazhdueshme të kohës, dhe kjo nuk mund të…

Dallimet mes vaksinave të AstraZenecas dhe Pfizerit

Të hënën, 82-vjeçari Brian Pinker u bë personi i parë në Britani që mori vaksinën e…

A ndihmojnë vërtetë suplementet në forcimin e imunitetit?

Që prej fillimit të vitit kryefjala e mjeksisë është rritja e imunitetit dhe mbrojtja e organizmit.…

Stresi shumëfishon urinë dhe rrit peshën e tepërt

Çdo ditë, njeriu ka angazhime nga më të ndryshmet familjare, shoqërore dhe jo vetëm, të cilat…

Katër çajra bimorë që do iu ndihmojnë me tretjen dhe me dhimbjet e lukthit

Lista e pijeve dhe ushqimeve që duhen shmangur në të mirë të sistemit tretës është e…

Share