Kitaristi Eric Clapton nuk do të performoj në klube apo në salla koncertesh ku kërkohet vaksinimi anti-Covid. Sipas mediave vendase, lajmin e ka bërë të ditur vetë Clapton, pas udhëzimeve të kryeministrit britanik, Boris Johnson, ku çdo person që do të shkojë në koncert ose në klub duhet të paraqesë provënMë tepër…

Reperi Biz Markie ka vdekur në moshën 57 vjeçare. Markie, emri i vërtetë i së cilit ishte Marcel Theo Hall, ka qenë reper, producent dhe DJ, por do të mbahet mend përgjithmonë për këngën e tij të çuditshme të 1989-ës, “Vetëm një shok”, shkruan TMZ. “Me pikëllim të thellë juMë tepër…

Midis të qeshurave dhe lotëve, Valérie Lemercier prezantoi dje në mbrëmje në Kanë filmin e saj “Aline”, që tregon me humor, por pa kaluar kurrë në parodi, jetën e këngëtares së njohur nga Kebeku, Céline Dion. I frymëzuar lirisht nga jeta e yllit ndërkombëtar, filmi, i drejtuar dhe i realizuarMë tepër…

Këngëtari kishte njoftuar në Facebook muajin e kaluar se ishte diagnostikuar me dështim të mëlçisë. Ish këngëtari kryesor i Skid Row Johnny Solinger vdiq të Shtunën, sipas një postimi nga faqja zyrtare e Skid Row në Instagram, shkruan NBC. “Është me një zemër të rëndë që duhet t’i bëj tëMë tepër…