U shpërnda në rrjet pa dijenin e tyre, por kënga e tyre tanimë do të ketë një publikim zyrtar

Para disa javësh në rrjet qarkulloi një këngë e re e Mozzik në bashkëpunim me Tayna-n.…

Disa nga yjet botërorë të cilëve ju thamë ‘lamtumirë’ për shkak të Covid-19

Viti  që lamë pas do të mbahet mend si një nga vitet më të vështira për…

Billie Eilish humb mbi 100 mijë ndjekës në Instagram

19-vjeçarja në rrjetin social Instagrm ka humbur rreth 100 mijë ndjekës, për shkak të disa postimeve…

Bujar Qamili në gjendje të rëndë shëndetësore nga Covid-19

Një lajm i trishtë po raportohet së fundmi. Këngëtari i njohur i muzikës popullore, Bujar Qamili…

Aktori me origjinë shqiptare do të luajë rolin e Sandokanit

Seriali i famshëm “Sandokan”, ku hero është ‘tigri’ i Malajzisë, pritet të rikthehet në ekran në…

Bebe Rexha dhe shqiptarët në Amerikë dhuruan spektakël

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, ka marrë pjesë në një marshim të shqiptarëve në…

Anxhela Peristeri do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2021”

Këngëtarja Anxhela Peristeri është e përzgjedhura e jurisë për të na përfaqësuar në festivalin “Eurovision 2021”.…

Fituesit kryesorë në “American Music Awards 2020”

Mbrëmë (e diel) është mbajtur edicioni i sivjetmë i American Music Awards, ndërsa disa prej emrave…

Publikohet lista e plotë e fituesve në MTV EMA 2020

Evenimenti i MTV EMA 2020 kësaj radhë është mbajtur në mënyrë virtuale, për shkak të pandemisë…

Ndahet nga jeta ikona e humorit Koço Devole

Ikona e humorit shqiptar Koco Devole është ndarë sot nga jeta në moshën 75 vjeçare, pasi…

Share