Super kupa e Italisë:Të gjithë në pritje të Juventus – Napoli

Sonte do te zhvillohet super përballja mes Juventusit dhe Napolit, e vlefshme për Superkupën e Italisë.…

Sonte luhet derbi me Lazion, ultrasit e Romës sfidojnë rregullat e Covid-19

Këtë mbrëmje luhet derbi i Roma-Lazio, teksa koronavirusi vazhdon të kushtëzojë praninë e tifozëve në stadiume.…

Roma dhe Interi luajnë baras në Olimpico

Roma dhe Interi kanë luajtur baras 2-2 në ndeshjen triler të vlefshme për javën e 17-të…

Kampionati italian “ndizet” me Roma-Inter, Juve kërkon suksesin e radhës

Me Milanin që rikthehet te fitorja dhe shkëputet në krye në kuotën e 40 pikëve, Interi…

Lakers mposhten nga Spurs, Dallas fiton trilerin ndaj Nuggets

Gjatë mëngjesit të sotëm (e premte) janë zhvilluar pesë ndeshje shumë interesante në NBA, ku nuk…

Milani “mat forcat” me Juven, Lazio pret Fioren, Interi për suksesin e radhës ndaj Sampit

Hera e fundit që të Juventusi dhe Milani duelonin për titullin kampion, ishte në sezonin 2011-2012…

Spektakël rezultatesh në NBA: LA Lakers fitojnë në frymën e fundit ndaj Grizzlies, zhgënjejnë Clippers

Një tjetër xhiro me shumë spektakël ka përfunduar në NBA, e kësaj radhe kishte diferencë të…

Milan- Juventus, ja kush pritet të mungojë

Milani dhe Juventusi do të takohen të mërkurën në San Siro, mirëpo të dyja skuadrat pritet…

Interi “luan tenis” me Crotonen dhe merr kreun

Pasi mbylli 2020-ën me fitore, Interi nisi 2021-shin në të njëjtën mënyrë, pasi mposhti Crotonen me…

Alaba niset drejt Real Madridit

Real Madridi thuhet se është shumë afër që të transferojë David Alaban nga Bayern Munichu. Mbrojtësi…

Share