Category: NGA VENDI

Mbyllen grupet e Ligës së Kombeve, përballje “bombë” për Shqipërinë në shortin e radhës

Janë zhvilluar dje të gjitha ndeshjet e fundit për Ligën e Kombeve. Skuadrat kanë mësuar fatet në grupet përkatëse, teksa tanimë llogaritë bëhen për sezonin që vjen, sezon që do […]

Share

Situata e rënduar me koronavirusin, Maqedonia e Veriut pezullon përkohësisht futbollin

Situata me pandeminë Covid-19 po vjen duke u rënduar në Maqedoninë e Veriut, ashtu si në të gjithë botën, ndërsa Federata e Futbollit në vendin fqinj vendosi të pezullojë përkohësisht […]

Share

FIFA publikon renditjen e re –Maqedonia pëson ngritje kurse Kosova dhe Shqipëria pësojnë rënie në ranglistë

Përfaqësuesja e Kosovës dhe Kombëtarja e Shqipërisë kanë pësuar rënie në renditjen e re të publikuar nga FIFA. FIFA gjatë ditës së sotme (e enjte) ka publikuar renditjen e re […]

Share
Share
%d bloggers like this: