Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka pritur në takim karateistët e klubit “Asiart” nga Gostivari, kampionë që shënuan rekord historik në kamionatin shtetëror të karatesë që u mbajtë në qytetin tonë dhe i sollën Gostivarit 12 medalje nga të cilat 5 të arta dhe 7 të bronzta. KëtaMë tepër…

Qyteti i Ferizajit të shtunën ishte mikpritës i turneut tradicional të karatesë, “Kosova Karate Senior Open 2022”. Mes 16 garuesve nga Kosova, në këtë event u përfaqësua edhe Klubi i Karatesë “Fati” nga Tetova me anë të karateistit, Doan Osmani. Në konkurencë interesante në kategorinë absolute, gostivarasi performoi në nivelMë tepër…

Kombëtarja e Shqipërisë sonte do të zhvillojë ndeshjen me të rëndësishme deri më tani në kuadër të ciklit kualifikues për në kampionatin botëror ”Katar 2022”. Të përzgjedhurit e Edoarado Rejas do të takohen me kundërshtarin direkt për vendin e dytë në grup, Poloninë. ”Kuqezinjtë” kanë 15 pikë dhe janë nëMë tepër…

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll pësoi disfatën e dytë dhe tani kualifikimi në balotazh në Botërorin “Katar 2022” nuk varet nga Maqedonia. Trajneri i Maqedonisë, Blagoja Milevski beson se Gjermania trego klasin kur duhej dhe se ekipi është përgjigjur mirë taktikës së shtruar, vetëm në pjesën e parë. “Dua tëMë tepër…

Përfaqësuesja e Maqedonisë nesër do të pret kampionët e Botës dhe Europës, Gjermaninë në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 8-të të eliminatoreve për Kampionatin Botëror 2022. Pas triumfit të thellë në transfertën me Lihteshtajnin, të përzgjedhurit e Bllagoja Milevskit kanë marrë vetëbesim të plotë dhe nesër do të kërkojnëMë tepër…