AlternAtivA: Me borxhin 700 milionë euro Qeveria e rrit faturën e qytetarëve

Pas njoftimit se Qeveria e Maqedonisë së Veriut hyri në borxh të ri për 700 milionë…

Ahmeti takoi ambasadoren suedeze, Kristin Forsgren Bengtsson

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim ambasadoren e…

Kosovë:591 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi se të enjten janë regjistruar shtatë viktima dhe…

Gostivar:Taravari priti deputetin e Vetëvendosjes Bajqinofci

Sot kryetari komunës së Gostivarit dhe njëkohësisht sekretar gjeneral i Aleancës për Shqiptarët, z.Arben Taravari në…

Shoqata “Bashkarisht Mundemi” bëhet me qendër moderne ditore për fëmijët me nevoja të veçanta

Pas tre vitesh nga themelimi, shoqata për persona me nevoja të veçanta “Bashkarisht Mundemi” bëhet me…

Gostivar, sot numër rekord të të shëruarve nga Covid 19

Pas një periudhe të gjatë stabiliteti, dy ditët e fundit, numri i të infektuarve me koronavirus…

RMV:721 raste të reja,9 viktima dhe 1.753 të shëruar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit, janë bërë 3.323 teste dhe konfirmohen…

Gostivar:Kronika e zezë

Dje (3-Mars) rreth orës 12 e 45 minuta, në SPB Tetovë është raportuar se 25-vjeçari A.M.…

Gostivar:36 dënime për mosmbajtjen e maskës dhe 24 vendime të reja për izolim

Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikave të Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, në Gostivar,…

Regjistrimi i popullsisë: Secili mund të deklarohet për përkatësinë etnike

Drejtori I Entit shtetëror të statistikave, Apostoll Simovski konfirmoi se operacioni tani për tani po zhvillohet…

Share